Grybauskaitė: Rusija „praktiškai pradėjo karą su Europa“

Lietuvos prezidentė susitiko su Ukrainos prezidentu P. Porošenka (lrp.lt nuotr.)
Lietuvos prezidentė susitiko su Ukrainos prezidentu P. Porošenka (lrp.lt nuotr.)
© Archyvas
Alfa.lt
2014-08-30 17:35

Šeštadienį vakare Europos Sąjungos (ES) šalių lyderiai Briuselyje svarstys naujas sankcijas Maskvai. Sankcijos, daugelio teigimu, turėtų būti griežtesnės nei ankstesnės. Sankcijų griežtinimui pritaria ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šalies vadovės teigimu, ankstesnės sankcijos jokios įtakos neturėjo, nes buvo „per minkštos“, o užsipuldama Ukrainą Rusija „praktiškai kariauja su Europa“.

„Situacija Ukrainoje blogąja. Situacija, kuri jau gali būti įvardijama kaip atviras Rusijos karas prieš Ukrainą, tai reiškia prieš šalį, kuri nori integruotis su Europos Sąjunga. O tai reiškia, kad Ukraina kovoja karą už mus taip pat. Todėl būtina jai (Ukrainai – Alfa.lt) padėti, būtina padėti karinėmis priemonėmis, ir tai turėsime daryti. NATO vadovas labai aiškiai pasakė ir įvardijo, kad visi įrodymai yra kaip ant stalo dėl Rusijos tiesioginio karinio dalyvavimo Ukrainos žemėje, ir daugiau nei meluoti, nei savęs apgaudinėti nei Europos Sąjungos, nei NATO šalys daugiau nebegali“, – sakė D. Grybauskaitė.

Jos nuomone, Europos Sąjunga dar turi skelbti visišką embargą ginkluotės ir gynybos technologijų tiekimui Rusijai.

„Kariniai klausimai bus NATO lygmenyje sprendžiami. Šiandien kalbėsime apie sankcijų sugriežtinimą, ypač karinėje srityje, nes tos sankcijos, kurios buvo prieš tai anksčiau, per minkštos. Jos įtakos kol kas jokios nedarė“, – kalbėjo prezidentė.