​Šiaurės Irake – pirmieji JAV aviacijos smūgiai

JAV oro kampaniją Šiaurės Irake pradėjo naikintuvai „F/A-18 Hornet”
JAV oro kampaniją Šiaurės Irake pradėjo naikintuvai „F/A-18 Hornet”
  © SCANPIX
Alfa.lt
2014-08-08 16:21

Jungtinių Valstijų karo aviacija smogė „Irako ir Sirijos islamo valstybės” (ISIS) kovotojų pozicijoms Šiaurės Irake. Pranešama, kad pirmiausiai taikytasi į artilerijos pabūklus, naudojamus prieš Arbilio miestą ginančias Irako kurdų pajėgas (Pešmergą).

JAV Gynybos departamentas skelbia, kad du naikintuvai “F/A-18 Hornet” numetė 220 kilogramų bombas, kurios sunaikino mobilią džihadistų artileriją.

JAV prezidentas Barackas Obama ketvirtadienį leido pulti ekstremistus, kurie, kaip manoma, pastaruoju metu Šiaurės Irake surengė ne vienas masines žudynes, tačiau užtikrino, kad nebus vykdoma sausumos pajėgų operacija.

ISIS šiuo metu kontroliuoja didelę teritoriją Sirijoje ir Irake. Birželio mėnesį radikalūs islamistai užėmė šiaurinį Irako didmiestį Mosulą ir veržėsi sostinės Bagdado kryptimi, tačiau jo šturmuoti nesiryžo.

Anksčiau šią savaitę kurdų, Irako šiaurėje turinčių autonominį regioną, kovotojams teko pasitraukti iš netoli Mosulo esančio Karakošo miesto, kuriame gyveno daug krikščionių. Baimindamiesi susidorojimo, tūkstančiai krikščionių ir jazidų (senosios ikiislaminės kurdų religijos tikinčiųjų) bėgo nuo artėjančių ISIS pajėgų. Jazidams, prisiglaudusiems ant Sindžaro kalno šlaitų, Irako ir JAV sraigtasparniai šiuo metu gabena humanitarinę pagalbą.

„ISIS užgrobus užtvanką prie Mosulo, dabar Irake jau iš tiesų yra masinio naikinimo ginklas”, - socialiniame tinkle „Twitter” apie dar vieną pavojų perspėja apžvalgininkas Ianas Bremmeris.