Riešutai mažina cukraus kiekį kraujyje

Graikiniai riešutai
Graikiniai riešutai
  © Flickr
Alfa.lt
2014-08-09 08:00

Kanados mokslininkai nustatė: žmonių, sergančių II tipo diabetu per dieną suvartotos dvi porcijos riešutų mažina ir stabilizuoja cukraus kiekį kraujyje.

Efektas dar padidėja, kai riešutai sergančiojo maisto racione pakeičia angliavandenius. Mokslininkai mini tokius riešutus kaip graikiniai, migdolai, anakardžiai, makadamijų, pistacijos, kaštainiai, kokosai, bertoletijos, pekano ir kedrinės pinijos.

Specialistai išanalizavo 12 klinikinių tyrimų duomenis. Juose iš viso dalyvavo 450 žmonių, sergančių II tipo diabetu. Tyrėjai nustatė: kasdienis maždaug 56 gramų riešutų suvartojimas teigiamai veikia du labai svarbius biocheminius diabeto rodiklius: glikuotą hemoglobiną (cukraus kiekio kraujyje vidurkis per tris mėnesius) ir gliukozės kiekį kraujyje nieko nevalgius.

Viena dienos riešutų porcija yra ketvirtadalis puodelio arba 30 gramų. Geriausi rezultatai buvo tų pacientų, kurie riešutais pakeitė angliavandenius, o ne sočiuosius riebalus. Riešutai turtingi riebalų ir yra labai kaloringi, tačiau tyrimo dalyviai svorio nepriaugo.

Riešutai mažina cukraus kiekį kraujyje

Graikiniai riešutai