Konservatorius A. Navickas apie Partnerystės įstatymą: jis nepakeis bažnytinės santuokos sampratos

Andrius Navickas
Andrius Navickas
  © Dmitrijus Radlinskas
Alfa.lt
2021-05-04 12:01

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Navickas antradienį pareiškė palaikantis Partnerystės įstatymo priėmimą. Pasak jo, tai yra Bažnyčios mokymui neprieštaraujantis problemos sprendimas ir visuomenei esą nėra ko bijoti.

„Gaila, kad, kaip rodo prezidento užsakyta apklausa, didesnė dalis visuomenės yra įbauginta ir, panašu, lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą priima kaip problemą, o ne sprendimą. Kita vertus, žmogaus teisių klausimai niekada nėra populiarūs, o visų mažumų apsauga ir dėmesys kiekvienam žmogui yra brandžios demokratinės visuomenės bruožas. Todėl svarbu turėti drąsos priimti partnerystės įstatymą. Ne todėl, kad to nori Laisvės partija, bet todėl, kad tai teisinga ir atitinka bendro gėrio principą“, – feisbuko paskyroje antradienį rašė  A. Navickas.

Komentuodamas žiniasklaidos pranešimus apie Seime rengiamą Partnerystės įstatymo projektą, parlamentaras teigė, kad net ir tikintis žmonės turėtų suprasti, jog minėto įstatymo priėmimas nepakeis bažnytinės santuokos sampratos.

„Partnerystės įstatymas niekaip nėra susijęs su teologiniu homoseksualumo traktavimu. Šis įstatymas niekaip neįpareigoja keisti žmones savo religines pažiūras. Taip pat juo niekaip nekeičiama nei bažnytinės, nei civilinės santuokos samprata. Bažnyčios vidaus reikalas, kaip traktuojama santuoka, o civilinę santuoką Lietuvoje reglamentuoja Konstitucija“, – rašoma Seimo nario feisbuko pranešime.

„Partnerystės įstatymas niekaip neišplečia jų teisių vaikų atžvilgiu“

Anot politiko, lietuviškas įstatymo projektas didesne dalimi remiasi Vokietijos patirtimi, kurioje egzistuoja Gyvenimo partnerystės įstatymas. Esą minėtas įstatymas „niekaip nesuardė vokiečių šeimų ar nesugriovė šios valstybės“.

„Lyčiai neutralios partnerystės įstatymas reglamentuoja dviejų asmenų santykius ir niekaip neišplečia jų teisių vaikų atžvilgiu. Jame nėra numatyta speciali įvaikinimo galimybė, nėra ir pretenzijos, kad partnerystės įteisinimas yra tas pats, kas santuokos sudarymas.

Partnerystės įstatymas skirtas tiek skirtingų, tiek tos pačios lyties asmenų sąjungoms. Abiem atvejais jis suteiks santykiams saugumo, didesnį apibrėžtumą, įteisins aiškias pareigas ir teises“, – tikino A. Navickas.

Politiko teigimu, kiekvienas krikščionis Lietuvoje turėtų siekti tokios visuomenės, kurioje kiekvienas asmuo jaučiasi saugus ir nėra nei diskriminuojamas, nei stigmatizuojamas.