„Alfa taškas“: į JAV nuvykusiems lietuviams galima pasiskiepyti tiesiog vietinėje „Maximoje“

Vytautas Mikaitis (dešinėje)
Vytautas Mikaitis (dešinėje)

Europoje stringant vakcinacijai, žmonės randa įvairių išeičių, tarkime, pasiskiepyti vyksta net į Aliaską. Būtent taip ir padarė „Pravalturo“ direktorius Vytautas Mikaitis. Laidoje „Alfa taškas“ jis pasakojo, kaip paprastai vakcinacijos procesas vyksta Jungtinėse Amerikos Valstijose.

V. Mikaitis pasakojo, kad jo mama, JAV pilietė, skiepijosi „Walmart“ (kaip „Maxima“ Lietuvoje) parduotuvėje-vaistinėje, kur žmonės yra vakcinuojami tiesiog už reklaminių skydelių. Parduotuvėse skiepytis kviečiantys plakatai suviliojo ir V. Mikaitį.

„Nuskridę į Aliaską atostogų užėjome į parduotuvę, (...) aš paklausiau, ar svečias čia galėtų pasiskiepyti, žmogus, dirbantis toje vaistinėje, sako: „Jokių problemų.“ Davė nuorodą, kur galėčiau prisijungti ir užsiregistruoti. Pavyko užsiregistruoti kitai dienai ir kitą dieną gauti tą vakciną“, – prisiminė V. Mikaitis.

JAV atostogaujantis lietuvis sakė, kad turistams pasiskiepyti ten yra itin paprasta: „Užpildžius paraišką, ten nuėjus, jie tik vardą ir pavardę pasižiūrėjo pase. Iš esmės tai nebuvo kažkoks labai didelis tikrinimas, kas aš toks ir iš kur aš esu.“

„Skaičiau vakar straipsnį, kad labai daug iš Lotynų Amerikos, Meksikos atskrenda žmonių pasiskiepyti dėl tos pačios problemos – savo šalyse jie neturi pakankamai vakcinų arba yra labai ilgos eilės“, – vakcinacijos problemas kitose valstybėse, taip pat ir Lietuvoje, įžvelgė V. Mikaitis.

V. Mikaitis – vienas pirmųjų lietuvių, paskiepytų „Johnson & Johnson“ vakcina. Pašnekovas sakė, kad pasiskiepijęs patyrė standartinius simptomus: skaudėjo galvą, jautė šaltkrėtį, o naktį buvo itin sunku miegoti.

Taip pat „Pravalturo“ direktorius stebėjosi vakcinaciją įrodančio dokumento paprastumu, tačiau suabejojo, ar dėl to nekils problemų Lietuvoje.

„Didžiausią nuostabą kelia, kad nėra jokio lipduko, blizgančio antspaudo ar Švč. Mergelės Marijos vandens ženklo, – juokavo V. Mikaitis. – Mano manymu, tai yra paprastas lapas su gydytojo užrašu, (...) tokius užrašus gali padaryti bet kas.“

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.

JWPLAYER_MAIN:854

„Alfa taškas“: į JAV nuvykusiems lietuviams galima pasiskiepyti tiesiog vietinėje „Maximoje“

Vytautas Mikaitis (dešinėje)