„Alfa taškas“: socialdemokratai gali pakeisti Laisvės partiją valdžioje?
Pokalbis su Seimo opozicijos lyderiu S. Skverneliu

Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis
  © Alfa.lt

Apie esą byrančią valdančiąją daugumą, vakcinų perskirstymą ir Petro Gražulio teiktą rezoliuciją – pokalbis laidoje „Alfa taškas“ su buvusiu premjeru, opozicijos lyderiu Sauliumi Skverneliu.

S. Skvernelis teigia, kad Vyriausybė karantino atlaisvinimo planus priiminėja ne visai atsižvelgdama į ekspertų nuomonę, pabrėžia, kad jų sprendimai yra politiniai. Tačiau toks darbo modelis nėra kažkuo išskirtinis, pripažįsta jis, mat ir jo Vyriausybė elgėsi lygiai taip pat. 

„Mes išklausydavome ekspertų nuomonių įvairovę ir būdavo taip, kad jų nuomonė viena, o Vyriausybė priima kitą. Dabar, manau, vyksta tas pats, ar sprendimai teisingi, rodo dabartinė situacija“, – komentuoja jis.

Opozicijos lyderis nekritikuoja ir vakcinų prioriteto keitimo bei atidavimo Vilniaus miestui, pablogėjus epidemiologinei situacijai. Pasak jo, numatyto vakcinavimo plano laikymasis ne visada yra racionalus, kai situacija keičiasi kasdien. 

Vis dėlto jis pabrėžia, kad situacija – dviprasmiška: „Tos savivaldybės, kurios tvarkingai laikėsi apribojimų, dabar yra baudžiamos. Savivaldybė, kur situacija blogiausia, gerųjų savivaldybių sąskaita gauna vakcinas.“ 

Politiko nuomone, svarbiausia reikėjo tinkamai informuoti kitas savivaldybes apie vakcinų perskirstymą.

Paklausus apie gandus apie byrančią valdančiąją daugumą, S. Skvernelis teigė girdėjęs tokių kalbų. Jis pastebėjęs, kad socialdemokratų frakcija dažnai palaiko valdančiuosius balsavimo metu, todėl nenustebtų, jog tarp jų yra kažkoks susitarimas. Jis tiki, kad socialdemokratai lengvai galėtų pakeisti Laisvės partiją valdančiojoje koalicijoje.

P. Gražulio teikta rezoliucija Seimui palaikyti „Didžiojo šeimos gynimo maršą“ buvo atmesta, bet S. Skvernelis galvoja, kad tokie balsavimo skaičiai nieko nereiškia. Jis palaikė klausimo įtraukimą į darbotvarkę, grįsdamas tuo, kad protestas nėra nukreiptas prieš kitus asmenis, bet atstovauja visuomenės išpažįstamoms idėjoms, o nuomonių įvairovė šalyje būtina.

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.

JWPLAYER_MAIN:853