Seimas supaprastino skiepijimąsi per karantiną: reikės mažiau popierinių formų

Skips
Skips
  © SCANPIX
BNS
2021-04-20 12:47

Seimas antradienį supaprastino sutikimo skiepytis tvarką, kai paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija ar karantinas.

Seimo priimtos pataisos numato, kad skiepijantis pandemijos sąlygomis žmogui reikėtų pildyti mažiau popierinių formų. Numatyta, kad jos įsigalios nuo gegužės 1 d.

Savanoriškai į skiepijimo vietą skiepytis nuo pandemiją sukėlusios ligos atvykęs pacientas bus traktuojamas kaip davęs sutikimą pasiskiepyti, t. y. jis neturės pildyti raštiško sutikimo.

Už tokią Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisą antradienį per priėmimą balsavo 113 Seimo narių, prieš buvo keturi ir keturi susilaikė.

Pataisas inicijavęs buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad tvarka būtų analogiška tai, kai žmogus išsikviečia greitąją pagalbą – jeigu žmogus paskambino medikams, laikoma, kad jis sutinka, kad pagalba jam būtų suteikta.

„Jeigu pacientas atvyko skiepytis, tai laikoma, kad jisai sutinka būti paskiepytas ir jam nereikėtų pildyti labai didelio kiekio dokumentų“, – sako pataisas inicijavęs buvęs sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Pasak A. Verygos, pakeitimai nepaneigia prievolės informuoti pacientą apie galimą šalutinį poveikį ar kitą reikalingą informaciją jam prieinamoje matomoje vietoje. Tokios informacijos teikimo tvarką nustatytų sveikatos apsaugos ministras.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.