A. Anušauskas: Rusijos pajėgų telkimas Kryme ir Ukrainos pasienyje kelia įtampą

Arvydas Anušauskas
Arvydas Anušauskas
  © Irmantas Gelūnas / Fotobankas
BNS
2021-04-07 22:19

Rusijos karinių pajėgų telkimas okupuotame Kryme ir prie Ukrainos rytinės sienos kelia įtampą, sako ministras Arvydas Anušauskas.

Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija, A. Anušauskas šią poziciją išsakė pagrindinių Ukrainos gynybos reformų rėmėjų – JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos ir Lietuvos – gynybos ministrų nuotoliniame susitikime.

Ministrai aptarė situaciją Rusijos okupuotame Kryme, Juodojoje jūroje ir prie Ukrainos rytinės sienos, kur Rusija vykdo neįprastinę karinę veiklą, koncentruoja didelį skaičių karių ir karinės technikos.

Pasak ministerijos, susitikime ministrai kvietė raginti Rusiją nutraukti įtampos didinimą ir patvirtino paramą Ukrainos suverenitetui bei jos teritoriniam vientisumui.

„Reiškiame susirūpinimą dėl provokacinių Rusijos veiksmų telkiant karines pajėgas pasienyje su Ukraina ir okupuotame Kryme. Tokie agresyvūs Rusijos veiksmai eskaluoja konfliktą ir kelia įtampą regione. Raginame Rusiją mažinti įtampą ir taip pat užtikrinti, kad jos remiami separatistai laikytųsi ugnies nutraukimo susitarimų rytų Ukrainoje“, – sakė A. Anušauskas.

Susitikimo metu šalys pakartojo savo įsipareigojimą tęsti mokymus ir paramą Ukrainos kariuomenei reformuojant ir stiprinant jos pajėgumus.

Nuo Rusijos karinės agresijos Ukrainoje 2014 m. pradžios Lietuva palaiko Ukrainą, remia ją įvairiomis formomis, įskaitant ir karinę paramą, dalyvauja karinio mokymo misijoje.

Praėjusią savaitę sustiprėjo nuogąstavimai, kad nuo 2014-ųjų Rytų Ukrainoje rusenantis konfliktas vėl gali įsiplieksti.

Ukraina praeitą savaitę pranešė, kad Rusija stiprina savo karines pajėgas prie abiejų šalių sienos. JAV pajėgų Europoje parengties lygis buvo padidintas reaguojant į „pastarojo meto Rusijos agresijos Rytų Ukrainoje eskalavimą“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.