„Alfa taškas“: vakcinacijos procese didėja savanorių poreikis
Pokalbis su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadove K. Meide

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė
Alfa.lt
2021-04-07 10:00

„Tik pasidžiaugti belieka, kad Lietuvoje mes turime labai daug žmonių, kurie visada yra pasiruošę padėti“, – laidoje „Alfa taškas“ savanoriams dėkojo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė.

K. Meidė sakė, kad šiuo metu Lietuvos visuomenės vakcinavimo procese gelbėja daugiau nei 450 savanorių, o perėjus prie masinės vakcinacijos savanorių poreikis bus dar didesnis: „Aš tai vadinčiau (...) pilietiškų žmonių rankomis, kurie atsiliepia į pagalbą, kurios tuo metu reikia.“

Raudonojo Kryžiaus vadovė sakė, kad „savanorystės veiklų yra be galo įvairių ir ne visos jos yra susijusios su šiandiene ekstremalia situacija ir pandemija“. Ji kvietė žmones savanoriauti ne tik pandemijos kontekste, bet ir teikiant pagalbą senjorams, pabėgėliams bei kitoms grupėms, kurioms reikia pagalbos.

„Labai tikiu, kad tai yra būtinas dalykas kiekvienam Lietuvos gyventojui (...). Matome statistiką, kiek kartais gyvybių galėtume išgelbėti, jeigu dažnas Lietuvos žmogus turėtų tam tikrus įgūdžius padėti šalia esančiam žmogui, kuriam nutiko nelaimė“, – apie Raudonojo Kryžiaus siūlomus pirmosios pagalbos mokymus kalbėjo K. Meidė.

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.

JWPLAYER_MAIN:818