„Ekovirusas“: po šaltu dušu yra sunkiau, nei šokti į eketę

Maudynės eketėje
Maudynės eketėje
  © Stop kadras
Alfa.lt
2021-03-12 06:44

Socialiniai tinklai mirga nuotraukomis, kaip drąsuoliai šoka į eketę ir maudosi lediniame vandenyje. Maudynės eketėje – sveika ar žalinga sveikatai, kaip tai daryti teisingai, laidoje kalbėjome su Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentu Simonu Dailide ir gydytoja, sveikos mitybos ir gyvensenos konsultante Asta Keturkiene.

„Kai nuolatos grūdiniesi, tu tampi stipresnis. Kiekvieną dieną užsidedi skydą nuo įvairiausių nuolat puolančių virusų“, – akcentavo Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas.

„Patiriamas stresas, dėl to sureaguoja antinksčiai. Jie išmeta į kraują streso hormonus: adrenaliną, kortizolį. Dėl to smegenys, kaip ir kiti organai, gauna parėdymą kitokiam darbui: padažnėja širdies pulsas, ritmas ir kraujospūdis. Mums labai svarbu, kad susitraukiant kapiliarams, įšokus į eketę, tie 5 litrai kraujo niekur nedingsta. Jie didesniu slėgiu persmelkia vidaus organus. Didesniu kraujo spaudimu pratekantis kraujas tuos kapiliarus išvalo, atsišviežina kraujotaka. Ląstelės ne žūsta, o atsinaujina“, – apie maudynių eketėje privalumus pasakojo A. Keturkienė.

„Po pirties siūlau pasinardinti visa galva. Tokiu būdu mes suvienodiname kraujotaką. Kapiliarai pirtyje išsiplėtę, kraujagyslės išsiplėtusios. Ir jei nepasinardinsiu su galva, tokiu būdu kūno kraujagyslės susiaurės, o galvos taip ir liks išsiplėtusios“, – atkreipė dėmesį gydytoja.

„Labai mėgstu pirtį. Jeigu prie pirties nėra kur įšokti į vandenį, manau, pirtis yra netinkamoje vietoje. Visada po pirties norisi atsigaivinti“, – pabrėžė S. Dailidė.

Plačiau apie tai – Alfa.lt laidoje „Ekovirusas“.

JWPLAYER_MAIN: 775