Žlugo milijonieriaus, buvusio „Vilniaus prekybos“ akcininko Ž. Marcinkevičiaus santuoka

Žilvinas Marcinkevičius
Žilvinas Marcinkevičius
  © Fotobankas

Vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų, buvęs „Vilniaus prekybos“ (VP) bendraturtis Žilvinas Marcinkevičius (53) oficialiai skiriasi su ilgamete sutuoktine Eda Marcinkevičiene. Skyrybų bylą pirmadienį turėtų pradėti nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismas.

Nors Marcinkevičių šeima valdo šimtamilijoninį turtą, skyrybos turėtų įvykti be turto dalybų – sutuoktiniai prašymą skirtis pateikė bendru sutarimu, nereikšdami vienas kitam pretenzijų. Dėl šios priežasties besiskiriančioms šalims net nereikės pasirodyti teisme, jų skyrybų prašymas turėtų būti išnagrinėtas jiems nedalyvaujant.

Nei su verslininku, nei su jo žmona Alfa.lt susisiekti nepavyko, skyrybų priežastys nėra nurodomos. Sutuoktiniai turi dvi dukras ir sūnų.

Ž. Marcinkevičiaus turtas vertinamas 405 mln. eurų.

Verslininkas ilgus metus buvo antrasis didžiausias VP akcininkas, 2001–2002 m. vadovavęs „VP Market“ (dabar – „Maxima LT“), vėliau buvo LEO LT projekto vedlys.

Su laiku Ž. Marcinkevičius vis labiau traukėsi iš VP veiklos, o 2016 m. buvusiems verslo partneriams už daugiau nei 160 mln. eurų pardavė turėtas 15 proc. VP grupės akcijų.

2018 m. verslininkas į ekologiško ūkininkavimo bendrovę „Auga Group“ investavo 7,164 mln. eurų, įsigijo 7 proc. bendrovės akcijų.