„Alfa taškas“: kodėl valdžios atstovai nerodo pavyzdžio ir nesiskiepija „AstraZenecos“ vakcina?

J. Sejonienė ir A. Veryga
J. Sejonienė ir A. Veryga
Alfa.lt
2021-02-25 18:01

Pasak buvusio sveikatos apsaugos ministro, dabartinio Seimo Sveikatos reikalų komiteto vicepirmininko Aurelijaus Verygos, Vyriausybė sprendimus priiminėja per lėtai. Tai jis teigė laidoje „Alfa taškas“.

„Visuomenė tokį ilgą laiką negali būti tiesiog uždaryta, nes atsiranda pasekmių tiek psichikos sveikatai, tiek ekonomikai ir kitoms sritims. Turėtume koncentruotis į testavimą ir labai gaila, kad nepavyksta įtikinti visuomenės, tų pačių verslų dėl testavimo“, – sakė jis.

Politikas pažymėjo ir kitą ydą: „Dėl komunikacinių problemų kai kur net vakcinacija stringa – su tais pačiais mokytojais kiek problemų kyla. Todėl mes matome, kad kitais būdais galima būtų, kitur įdėti daugiau pastangų, kad valdytume šią pandemiją.“

Laidoje taip pat dalyvavusi Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė, valdančiųjų konservatorių atstovė Jurgita Sejonienė buvo kitos nuomonės. Anot jos, skubėti negalima, nes tada vėl teks iš naujo griežtinti ribojimus.

„Atlaisvinimų tikrai negalima daryti skubotai, neapgalvotai, juolab kad užsikrėtimų skaičius, teigiamų testų dalis kol kas nedžiugina ir net tendencijos šiuo metu yra blogėjimo. Dėl to skubotų sprendimų nereikėtų daryti“, – sakė ji.

A. Veryga komentuodamas pranešimus, kad vis dažniau mokytojai atsisako skiepytis „AstraZenecos“ vakcina, pažymėjo, jog reikia keisti komunikavimo strategiją ir aukščiausi valstybės vadovai galėtų pasiskiepyti ja, kad išsklaidytų baimes.

„Mano siūlymas, kad žmonės, kurie yra elgesio modeliai, kurie yra matomi, galėtų išsklaidyti šitas abejones paimdami ir pasiskiepydami „AstraZenecos“ vakcina. Aš nedvejodamas taip padaryčiau, kad žmonėms išsklaidyčiau abejones“, – kalbėjo buvęs ministras ir spėjo, kad buvę šalies vadovai buvo paskiepyti „Pfizer“ vakcina.

J. Sejonienė taip pat teigė, kad jei turėtų galimybę pasiskiepyti „AstraZenecos“ vakcina, tai padarytų nedvejodama.

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.

JWPLAYER_MAIN:753