A. Lukašenkai „prie širdies“ lietuviški treningai, dėvi jau šeštus metus

A. Lukašenka
A. Lukašenka

Prieš kurį laiką internete pasklido nuotraukos, kuriose Aliaksandras Lukašenka dėvi Lietuvoje pagamintą sportinę aprangą. Tai sukėlė kai kurių internautų pasipiktinimą dėl esą nemoralios gamintojų pozicijos.

Alfa.lt išsiaiškino, kad jokio politinio „kriminalo“ šioje situacijoje nėra. Baltarusijos prezidento sportinę aprangą pagaminusios bendrovės „Audimas“ atstovė Roberta Šemetaitė portalui Alfa.lt užtikrino, kad specialių užsakymų ką nors pagaminti būtent Baltarusijos prezidentui bendrovė niekada negavo ir nevykdė.

„Mūsų kuriamos olimpinės aprangos yra skirtos olimpinėms komandoms, tačiau šalių olimpiniai komitetai su jomis gali elgtis savo nuožiūra, mes nekontroliuojame tolesnio proceso“, – sakė R. Šemetaitė.

Be to, pasirodo, kad nuotraukose užfiksuotas drabužis yra labai senas. Tokio modelio sportinę aprangą „Audimas“ pagamino Baltarusijos sportininkams dar 2016 m., užsakius šalies Olimpiniam komitetui. Tais pačiais metais „Audimas“ kūrė olimpinę aprangą ir Lietuvos bei Latvijos atletams.

Taigi, panašu, kad lietuviškus treningus pamėgęs ir pats save labai sportišku laikantis Baltarusijos diktatorius prieš keletą metų „nurengė“ juos nuo kažkurio baltarusių olimpiečio.