A. Navalnas per teismų maratoną Maskvoje turėtų sulaukti svarbių nutarčių

Aleksejus Navalnas
Aleksejus Navalnas
  © SCANPIX
BNS
2021-02-20 11:20

Iškiliausias Kremliaus oponentas Aleksejus Navalnas šeštadienį turėtų sulaukti dviejų teismo nutarčių, galinčių įtvirtinti anksčiau paskelbtą sprendimą įkalinti jį beveik trejiems metams, kai opozicionierius sugrįžo į Rusiją pasveikęs po apnuodijimo.

Per pirmąjį šeštadienio posėdį Maskvos teismas nagrinės A. Navalno apeliaciją dėl vasario pradžioje paskelbto sprendimo įkalinti jį dvejiems metams ir aštuoniems mėnesiams, pakeitus 2014 metais dėl kaltinimų lėšų grobstymu skirtą lygtinę bausmę realiu laisvės atėmimu.

Vasario 2-ąją A. Navalnas buvo pasiųstas į pataisos koloniją, nes buvo pripažintas pažeidusiu lygtinės bausmės sąlygas, kai buvo išvykęs į Vokietiją gydytis po apnuodijimo.

Šeštadienį teismui pradėjus nagrinėti jo apeliaciją A. Navalnas atmetė teismo ankstesnį sprendimą jį įkaltinti, argumentuodamas, kad savo buvimo vietos Vokietijoje neslėpė ir kad į Rusiją grįžo laisva valia.

„Esminis klausimas – ar aš slapsčiausi, ar nesislapsčiau?“ – teismui sakė opozicionierius.

„Nusipirkau bilietą ir visiems sakiau: grįžtu namo... Tai tiesiog absurdiška“, – jis komentavo teismo procesą.

Net jeigu A. Navalno apeliacija būtų patenkinta, jo pergalė veikiausiai gyvuos neilgai.

Vėliau tą pačią dieną vyks teismo posėdis dėl kitos bylos, kurioje prokurorai siūlo skirti A. Navalnui 950 tūkst. rublių (10,6 tūkst. eurų) baudą už praeiteis metais įvykusį incidentą, kai opozicionierius vieną karo veteraną savo „Twitter“ žinutėje pavadino „išdaviku“.

Šios bylos prokurorai taip pat prašė pakeisti 2014 metų sukčiavimo bylos lygtinę bausmę realiu įkalinimu, aiškindami, kad A. Navalno tviterio žinutė apie veteraną buvo paskelbta per opozicionieriui skirtą bandomąjį laikotarpį.

44 metų A. Navalno šalininkai sako, kad šios nutartys ir kelios kitos jam iškeltos bylos tėra priemonės nutildyti pagrindinį prezidento Vladimiro Putino kritiką, viešinantį korupcines schemas, ir tuo pačiu sužlugdyti jo bet kokias politines ambicijas.

Anksčiau šeštadienį Maskvos teismo atstovė sakė, kad A. Navalno bylos svarstymo atvyko  devynių šalių, įskaitant Lietuvą, ambasadų diplomatai ir Europos Sąjungos atstovai.

„Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Danijos Nyderlandų ambasadų atstovai ir ES atstovai buvo netrukdomai įleisti į teismą ir šiuo metu dalyvauja posėdyje“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Babuškino teismo atstovė Aleksandra Saveljeva.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.