„Alfa taškas“: valstybės kritinio ryšio tinklo projektas – už ir prieš

M. Ubartas (kairėje) ir A. Zuikis
M. Ubartas (kairėje) ir A. Zuikis
Alfa.lt
2021-02-19 10:11

„Tai yra neproporcingai didelė našta valstybei, ir mes sakome, kad tai nėra efektyvus būdas ir to nereikia daryti“, – Telecentro planus ir valstybinio kritinio ryšio tinklą laidoje „Alfa taškas“ kritikavo asociacijos „Infobalt“ direktorius Mindaugas Ubartas.

„Telecentro“ tikslas – sukurti naują kritinio ryšio tinklą, sujungiant visus esamus tinklus. „Reikia „dėti ant stalo“ ir lyginti tuos kelis modelius, kurie yra brangesni ir pigesni. Iš kitos pusės – ar mes sprendžiame sverdami kainą prieš žmonių gyvybes ir valstybės saugumą?“ – klausė „Telecentro“ Veiklos vystymo departamento direktorius Arnas Zuikis.

M. Ubartas atsakė: „Niekas nekelia pinigų ir gyvybių klausimo. Nėra tokio klausimo. Yra sakoma, kad tuos pačius tikslus galima pasiekti investuojant 40 proc. mažiau. Viskas. Čia nėra diskusijos. Nėra, kad darysime kažką blogesnio. Tuos pačius reikalavimus, tą patį patikimumą ar netgi didesnį galima pasiekti išleidžiant mažiau.“

„Ar dabar bus mokama, ar vėliau mokama – čia labai skirtingas dalykas. Jūs sakote, kad policija ir dabar naudojasi – taip, naudojasi masine paslauga, tai yra masinis ir įprastas mobilusis ryšys. Bet mes kalbame apie operatyvinėms reikmėms skirtą tinklą, kas yra visiškai kas kita, o privačių operatorių tinklai nėra pasiruošę ir negali būti pasiruošę tokio tinklo techninėms sąlygoms, nes tai yra visiškai kiti elektros reikalavimai, visiškai kiti saugumo reikalavimai“, – kalbėjo A. Zuikis.

M. Ubartas iš A. Zuikio žodžių nusijuokė: „Sakymas, kad kažkoks vienas tinklas yra pranašesnis už kitą tinklą, neturi nieko bendra su realybe.“

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.

JWPLAYER_MAIN:743