„Alfa taškas“: kada nebereikės dėvėti kaukių?

Živilė Gudlevičienė (kairėje) ir Jurgita Grebenkovienė
Živilė Gudlevičienė (kairėje) ir Jurgita Grebenkovienė
Alfa.lt
2021-02-17 16:00

„Pirmas blynas atrodo truputėlį ne toks, kokio tikėtasi ir kokio norėta“, – grožio salonų atsidarymą darbuotojams nesitestuojant laidoje „Alfa taškas“ komentavo premjerės patarėja sveikatos klausimais Živilė Gudlevičienė.

Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė teigė, kad dar per anksti kalbėti apie skaičius: „Po savaitės galėsime pamatyti ir palyginti, ar šis atlaisvinimas turėjo kažkokių neigiamų tendencijų, ar turėjo įtakos skaičių augimui, ar ne.“

„Diskusija vyksta dėl kaukių dėvėjimo, ypač tuo klausimu, kad jų nereikėtų dėvėti lauke“, – sakė Ž. Gudlevičienė. Šis klausimas bus sprendžiamas jau kitą savaitę.

J. Grebenkovienė laidoje įvardijo, kad masinė vakcinacija gali būti pradėta gegužės pirmą savaitę, o „skiepijant visus gyventojus turėtų būti galimybė tiek privačiai pasiskiepyti, tiek pasirinkti vakcinas“. Taip pat ji paminėjo, kad vasarą galimai bus ne trys, o šešios ar net aštuonios skirtingos vakcinos.

„Tai yra natūralu, kad po vakcinos dozės gali pasireikšti šalutinių reiškinių“, – sakė Ž. Gudlevičienė, o J. Grebenkovienė papildė, kad skiepų nuo koronavirusinės infekcijos šalutinis poveikis nesiskiria nuo kitų vakcinų šalutinio poveikio: „Bet kažkokių labai stiprių reakcijų, išskirtinių, sveikatos sutrikdymo yra mažai registruota arba išvis neregistruota.“

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.

JWPLAYER_MAIN:741