„Alfa taškas“: didmiesčių merai norėtų ribojimų palengvinimo
Pokalbis – su Vilniaus meru R. Šimašiumi ir Klaipėdos vadovu V. Grubliausku

R. Šimašius (dešinėje)
R. Šimašius (dešinėje)
Alfa.lt
2021-01-14 16:40

Pasak ketvirtadienį laidoje „Alfa taškas“ dalyvavusių dviejų didžiųjų Lietuvos miestų vadovų Remigijaus Šimašiaus ir Vytauto Grubliausko, tiek Vilnius, tiek Klaipėda susiduria su tais pačiais iššūkiais, kaip ir visa šalis. Tai sveikatos sistema, nuotolinis mokymas ir visuomenės suvaržymai.

Tiesa, pirmoje laidos „Alfa taškas“ dalyje kalbintas R. Šimašius teigė, kad sveikatos padėtis gerėja.

„Šiandien turime 92 laisvas lovas iš 306. Tai situacija tikrai geresnė“, – sakė jis ir pridūrė, kad visai neseniai buvo likusios tik 2 laisvos lovos Vilniaus ligoninėse ir galvota apie laikinų palapinių ligoninių kūrimą.

Sostinės meras pažymėjo, kad labai svarbu planuoti išėjimą iš pandemijos. Tačiau negalėjo pasakyti konkrečiai, kada Vilniuje pradės veikti grožio salonai, kirpyklos, „nes tai Vyriausybės sprendimas“.

Kartu R. Šimašius teigia neraginantis tuoj pat atsisakyti suvaržymų, bet norėtų, kad tai įvyktų kuo greičiau, nes „žmonėms yra poreikis gyventi normalų gyvenimą, yra poreikis užsidirbti“.

„Akivaizdu, kad reikia ieškoti būdų pasakyti ne tik tai, kad negalima, bet ir būdų pasakyti, kaip galima, ką įgyvendinus galima atsidaryti“, – kalbėjo Vilniaus vadovas.

Antroje laidos „Alfa taškas“ dalyje kalbėjęs Klaipėdos meras V. Grubliauskas pripažino, kad nepavydi premjerei, kuriai teko perimti tokį ūkį ir tokią sveikatos padėtį. Kartu jis siūlo labiau įsiklausyti ne tik į nacionalinių ekspertų nuomonę, bet ir savivaldos atstovų pastabas, dažniau bendrauti su jais, nes būtent jie turi naujausią informaciją iš regionų.

Anot mero, situacija Klaipėdos ligoninėse gerėja – atsirado patirtis, pasitikėjimas tarp medikų, nors ir neišvengta skaudžių netekčių.

Kaip ir Vilniaus vadovas, taip ir V. Grubliauskas norėtų, kad ribojimai kuo greičiau baigtųsi ar išlaikant atstumus ir kitus reikalavimus galėtų veikti kavinės ir pan. Bet kartu Klaipėdos meras pripažįsta, kad „laisvinimui metas dar tikrai neatėjęs, nepaisant statistikos, kuri kaip ir atrodo šviesėjanti“.

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.

JWPLAYER_MAIN:691