„Alfa taškas“: NT rinka – COVID-19 metai įeis į istoriją
Pokalbis su „Eikos“ plėtros direktoriumi M. Žibūda

"Alfa taškas"
"Alfa taškas"
Alfa.lt
2021-01-12 06:50

Laidoje „Alfa taškas“ „Eikos“ plėtros direktorius Martynas Žibūda pasakojo, kad pastaruosius kelerius metus nekilnojamojo turto (NT) rinka lipo į viršų. Tos pačios tendencijos buvo ir 2020 m. pradžioje, tačiau tada COVID-19 pandemija paspaudė avarinį stabdį.

„Nuo kovo vidurio viskas sustojo“, – laidoje kalbėjo M. Žibūda ir pridūrė, kad tiek jo kompanija, tiek kiti NT vystytojai paskelbė užšaldantys tam tikrus projektus.

Vis dėlto panika tęsėsi neilgai ir netrukus NT rinka vėl atsigavo.

„Bet viskas išsisprendė daug greičiau, nei mes tikėjomės. Žmonės pamatė, kad tai nebus apokaliptiniai, tragiški scenarijai – ekonomika, verslas atlaikė, ir pirkėjai gal ne taip greitai grįžo, kaip išsibėgiojo, bet tikrai greičiau, nei kiti tikėjosi“, – teigė ekspertas.

Anot jo, paskutinis ketvirtis buvo rekordiškai aktyvus, nebuvo dar plėtotojai tiek pardavę butų Vilniuje, kiek pardavė per paskutinį metų ketvirtį. Kita vertus, kaip pažymėjo M. Žibūda, bendrai pardavimai per 2020 m. buvo 14 proc. mažesni nei 2019 m.

„Bet tendencijos džiugina“, – optimistiškai kalbėjo jis.

Pasak eksperto, NT rinką ir kainas augina nebūtinai užsieniečiai ar sugrįžę emigrantai. Mat jie sudaro tik apie 3 proc. klientų. Pagrindinės priežastys – tai pajamos, augantis gyventojų skaičius Vilniuje, paskolų prieinamumas ir infliacijos klausimas.

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.

JWPLAYER_MAIN:680