„Alfa taškas“: Europos Komisija visada buvo atpirkimo ožiu
Pokalbis su buvusiu eurokomisaru V. Andriukaičiu

V. Andriuakitis
V. Andriuakitis
Alfa.lt
2021-01-11 15:41

Specialusis Pasaulio sveikatos organizacijos pasiuntinys Europai, buvęs Europos komisaras Vytenis Andriukaitis laidoje „Alfa taškas“ pirmadienį teigė, kad nesąžiningų, be eilės vakcinacijų būtų galima išvengti, jei būtų aiškus skiepijimo kalendorius.

Pasak jo, trūksta informacijos apie skiepijimo planą, kurį esą dar gruodį reikėjo paruošti. Buvusio eurokomisaro teigimu, kitos šalys labai aiškiai paskelbė vakcinacijos kalendorius: kas, kur ir kada ar net kokiomis vakcinomis bus skiepijami.

Jis atmetė kritiką ES dėl per lėtai vykstančios vakcinacijos bei gynė Europos vaistų agentūrą, kuri esą „labai kruopščiai užtikrina tris dalykus: vakcinų saugumą, vakcinų efektyvumą ir vakcinų kokybę“.

„Visuomenės spaudžia, ir tada vyriausybės ieško atpirkimo ožio. Europos Komisija visada buvo atpirkimo ožiu“, – laidoje kalbėjo V. Andriukaitis.

Kartu jis pažymėjo, jog į vakcinacijos pirmūnes išsiveržusios valstybės „priėmė politinius sprendimus ir toks motyvas nėra geriausias“.

Kalbėdamas apie perspektyvas, V. Andriukaitis nebuvo labai optimistiškas – esą ir mokslininkai labai nedžiugina, nes virusas mutuoja: „Jis gali būti ilgam.“

Buvęs eurokomisaras mano, kad būtina sukurti ilgalaikę, harmonizuotą kovos su virusu strategiją.

„Virusas niekur neišnyks, reikės galvoti, kaip su juo gyventi, todėl vakcinacijų pasai yra tiesiog būtini“, – sakė jis.

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.

JWPLAYER_MAIN:679