Bendruomenės prisijaukina skaitmeninę erdvę

Prisijungusi Lietuva
Prisijungusi Lietuva
  © Organizatoriai
alfa.lt
2020-12-28 12:39

Ko šiandien labiausiai stokoja Lietuvos bendruomenės? Šį klausimą uždavė projekto „Prisijungusi Lietuva“ komanda siekdama gerinti gyventojų skaitmeninius įgūdžius bei mažinti skaudžiai juntamą atskirtį. Atsakymą padiktavo pačios bendruomenės, atskleidusios opiausias savo regionų problemas – saugios informacijos trūkumą, žmonių skaitmeninių įgūdžių stoką, norą artimiau pažinti savo kraštą, jo istoriją ir kuo jis gyvas šiandien. Taip gimė net 120 įtinklinimo projektų, kuriuose pačios bendruomenės skaitmenines technologijas pritaikė savo kasdienėje veikloje.

Jos atrado geresnes, patogesnes sąlygas bendrauti, mokytis ir net ėmėsi socialinių verslų. Sukurta daug įdomių bendruomenių interneto svetainių, mobiliųjų programėlių, elektroninis leidinys, interaktyvūs pažintiniai maršrutai ir kita.

Raubonių kaimo bendruomenė pristato naują turistinį maršrutą

Šiuolaikines technologijas galima pritaikyti daugelyje gyvenimo sričių. Pasvalio rajono Raubonių kaimo bendruomenė nusprendė jas panaudoti turizmo plėtrai ir sukūrė interaktyvų pažintinį Raubonių kaimo maršrutą. kuriame siūloma ieškoti paslėptų „avyčių“. Kiekviena „avytė“ turi QR kodą, kurį nuskaičius galima sužinoti vietovės istoriją ar netgi legendą. „Avytė“ maršruto simboliu pasirinkta neatsitiktinai – Raubonių kaimas garsėja savo vandens malūnu, kuriame yra vilnų karšykla, taip pat kaime organizuojamos edukacinės programos „Vilnos kelias“, „Vilnos vėlimas“, „Vilnonės pirties ypatumai“ ir „Virtienių virimas“. Žaisminga forma pateiktu maršrutu smagu keliauti ne tik mėgstantiems laisvalaikiu užsiimti turizmu, veikla ypač įtraukia jaunosios kartos atstovus, iš naujo atrandančius savą kraštą interaktyviai. Visą veiklą galite atrasti www.suraskavi.lt.

Pasitikėjimą internetine prekyba ugdo nauja simuliacinė elektroninė parduotuvė

Panevėžio miesto Šaltiniečių bendruomenė, siekdama padėti savo nariams drąsiau naudotis pirkimo bei pardavimo galimybėmis elektroninėje erdvėje, sukūrė simuliacinę elektroninę parduotuvę. Kiekvienais metais Šaltiniečių bendruomenėje vykstanti mugė nuo šiol persikėlė į internetinę erdvę. Mugės prekeiviams atsirado galimybė savo darbus ir idėjas pristatyti platesnei auditorijai. Kad pradėtų sėkmingai prekiauti naujoje skaitmeninėje aplinkoje, nariai mokėsi kūrybiškai bei patraukliai pristatyti savo prekę, parduoti ir pirkti internetinėje erdvėje, sužinojo, kaip kuriamos e. parduotuvės. Naujoje simuliacinėje elektroninėje parduotuvėje viskas kaip tikroje, tik nėra pirkimo–pardavimo funkcijos. Šis įrankis ypač naudingas vyresnio amžiaus žmonėms, siekiantiems atrasti pasitikėjimą internetine prekyba.

Kunigiškiečių bendruomenės skatina vietos gyventojų verslumą

Tauragės rajono Kunigiškių kaimo bendruomenė nusprendė, jog jų kraštiečiams pravartu savo paslaugas bei gaminamus produktus pristatyti elektroninėje parduotuvėlėje. Elektroninėje parduotuvėje Kunigiskietis.lt galima rasti įvairiausių vietos gyventojų gaminių: pirštinių, šlepečių, šalikų, dekoracijų bei kitų rankdarbių. Parduotuvės sukūrimas atvėrė galimybes reklamuoti bei parduoti savo rankų darbo gaminius. Nuo šiol kunigiškiečių pagaminti rankdarbiai galės atrasti naujus namus ir džiuginti kitus, o bendruomenės nariai galės papildomai užsidirbti. Naujausiu skaitmeniniu įrankiu ugdomas gyventojų verslumas bei skaitmeniniai įgūdžiai. 

Bendruomenės pirmininkas Mindaugas Lukošaitis sako: „Labiausiai džiugina žmonių susidomėjimas prekyba. Naujoji e. parduotuvė ypač naudinga vyresniajai kartai, nes prasiplėtė naudojimosi internetine erdve galimybės ir jų laisvalaikio veikla įgavo prasmę.“

Sukūrusios įtinklinimo projektus bendruomenės iškart pajuto, kokia naudinga gali būti skaitmeninė aplinka kasdienėje jų veikoje. Pastebėjo, kad į bendruomenės veiklą įsitraukia vis daugiau žmonių, ypač ji tapo įdomi jaunimui. Be to, padidėjo vyresnio amžiaus narių užimtumas.

Apsilankykite konkurso interneto svetainėje konkursas.beti.lt/igyvendinti-projektai ir iš arčiau pamatykite bendruomenių įtinklinimo projektų rezultatus.