„Alfa taškas“: kaip karantinas atsilieps mūsų psichinei sveikatai?

„Alfa taškas“: kaip karantinas atsilieps mūsų psichinei sveikatai?
„Alfa taškas“: kaip karantinas atsilieps mūsų psichinei sveikatai?
  © Alfa.lt
Alfa.lt
2020-12-16 06:39

Nuo šio ryto pradėjo galioti nauji labai griežti karantino apribojimai, primenantys šių metų pavasarį. Kiek tai tikrai atsilieps mūsų visų ne tik fizinei, bet ir psichinei sveikatai?

Būtent apie visuomenės psichologinę sveikatą ir emocinę būseną „Alfa taško“ laidoje kalbamasi su psichologu ir Žmogaus studijų centro vadovu Gintaru Chomentausku bei Bernardinų bažnyčios kunigu ir broliu pranciškonu Arūnu Peškaičiu.

Neigiamos emocijos dominuoja

Pasak G. Chomentausko, mūsų psichinės sveikatos situacija nuo praėjusio karantino nelabai pasikeitė – mes patiriame daug pykčio ir liūdesio.

„Mus apėmęs porą kartų didesnis nerimas, nei buvo prieš 10 mėnesių, patiriame gerokai daugiau pykčio ir liūdesio, – teigė psichologas. – Tai atsiliepia mūsų emocinei sveikatai, ne mažiau atsiliepia ir fizinei sveikatai – tai mes galime matyti iš labai liūdnų skaičių, susijusių su ligomis ir mirtingumu.“

Su tokiais pastebėjimais sutinka ir brolis pranciškonas A. Peškaitis. Pasak jo, prie visos slogios nuotaikos prisideda tiek su gyventojais nemokanti komunikuoti valdžia, tiek žiniasklaida, kasdien pranešdama apie naujus koronavirusinės infekcijos  rekordus.

„Šiandienė valdžios komunikacija blogėja, pranešami nutarimai, elementarus tarimasis su visuomene, apeliavimas į atsakomybę dingsta, tik griežti nutarimai ir ribojimai – nieko daugiau, – teigė kunigas. – Jie sukelia nuolatinę baimę ir stresą, o tai yra pirmiausi smūgiai imuninei sistemai.“

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“. 

JWPLAYER_MAIN:655