Vienoje peiliu ginkluota moteris užpuolė rabiną

Vienos policija
Vienos policija
  © SCANPIX
BNS
2020-11-27 15:09

Vienoje peiliu ginkluota moteris numušė kepuraitę nuo galvos vienam žydų rabinui ir sušuko antisemitinį grasinimą, o tuomet pabėgo, penktadienį pranešė Austrijos sostinės policija.

Incidentas įvyko ketvirtadienio popietę, kaip maždaug 50 metų moteris, vilkėjusi pilką paltą, staiga prisiartino prie rabino ir iš rankinės išsitraukė peilį.

Ji spyrė dvasininkui į koją, numušė jam nuo galvos kepurę, nuplėšė kipą ir sušuko antisemitinį įžeidimą, o tuomet pabėgo, nurodė policija. Vienos pagrindinė žydų organizacija sakė Austrijos transliuotojui ORF, kad „moteris sušuko „žudykit visus žydus“.

Policija apieškojo aplinkinę teritoriją, bet užpuolikės nerado.

Austrijos vidaus reikalų ministras Karlas Nehammeris pasmerkė šį nusikaltimą kaip „išpuolį prieš žydų gyvenimą Vienoje“, taip pat pabrėžė, kad ši byla buvo perduota agentūrai, tiriančiai ekstremizmo ir terorizmo atvejus.

„Be padidintos sinagogų apsaugos, kaip jau buvo paliepta padaryti, imamasi visų priemonių šiai akivaizdžiai antisemitinei atakai skubiai išaiškinti“, – sakė K. Nehammeris.

„Antisemitizmas jokiu būdu netoleruojamas – ar būtų motyvuojamas politika, ar religija“, – pridūrė ministras.

Anot policijos, rabinas atvykusiems gelbėtojams sakė fizinių traumų nepatyręs.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.