Protestuose dalyvavusiai buvusiai Baltarusijos grožio karalienei skirta 15 parų arešto

Volha Chižynkova
Volha Chižynkova
  © „Facebook“
BNS
2020-11-26 22:24

Manekenė, 2008 metų grožio konkurso „Mis Baltarusija“ nugalėtoja ir tarptautinio konkurso „Mis Pasaulis“ dalyvė Volha Chižynkova ketvirtadienį vėl buvo nuteista už dalyvavimą opozicijos protestuose – jai skirta 15 parų administracinio arešto.

„Šiandien įvyko teismas dėl jau trečiojo Volhos dalyvavimo protesto akcijose epizodo. Kaltinimas buvo grindžiamas spalio 25 dienos „Instagram“ nuotrauka ir vaizdo įrašu. Teismas skyrė Volhai dar 15 parų arešto“, – pranešė Baltarusijos sportininkų solidarumo fondas.

Anksčiau teismas V. Chižynkovai, kuri buvo sulaikyta per vieną protesto akciją Minske lapkričio 8-ąją, teismas skyrė 12 ir 15 parų arešto bausmes.

Manekenės advokatas sakė naujienų portalui Tut.by, kad bausmės nebus sumuojamos ir kad bausmės atlikimo terminas bus pradėtas skaičiuoti nuo lapkričio 26 dienos. Aktyvistė, lapkričio 22-ąją savo 34-ąjį gimtadienį sutikusi areštinėje, į laisvę turėtų išeiti gruodžio 11 dieną.

Baltarusiją jau ketvirtą mėnesį krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Europos Sąjunga dėl rinkimų klastojimo ir smurto prieš protestuotojus taiko sankcijas daugiau kaip pusšimčiui Minsko režimo pareigūnų, tarp jų ir A. Lukašenkai.

V. Chižynkova aktyviai dalyvavo opozicijos protestuose ir pasisakydavo už demokratines permainas. Rugsėjo viduryje ji buvo atleista iš Baltarusijos nacionalinės grožio mokyklos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.