Prancūzijoje dar keturiems moksleiviams pareikšti kaltinimai dėl mokytojo nužudymo

Lentelė nužudytam mokytojui atminti
Lentelė nužudytam mokytojui atminti
  © SCANPIX
BNS
2020-11-26 14:32

Prancūzijoje keturiems paaugliams pareikšti kaltinimai dėl istorijos mokytojo Samuelio Paty nužudymo, ketvirtadienį pranešė šaltinis teisme. 

Trys iš šių paauglių įtariami parodę žudikui S. Paty.  

Šie trys moksleiviai nuo 13 iki 14 metų apkaltinti „bendrininkavimu įvykdant teroristinį nužudymą“, sakė šaltinis.

Anksčiau šį mėnesį dar trims nepilnamečiams buvo pareikšti kaltinimai dėl bendrininkavimo nužudant S. Paty, kuriam praėjusį mėnesį 18 metų čečėnų pabėgėlis Abdullakh Anzorovas nupjovė galvą.

A. Anzorovas, kurį policija nukovė žmogžudystės vietoje, sumokėjo mokiniams kelis šimtus eurus už jų suteiktą pagalbą.

Mokytojas buvo brutaliai nužudytas už tai, kad per pamoką savo mokiniams kaip saviraiškos laisvės pavyzdį parodė pranašą Muhammadą vaizduojančių karikatūrų.

S. Paty nužudymas išprovokavo didžiulį pasipiktinimą, paskatinusį prezidentą Emmanuelį Macroną imtis griežtesnių priemonių prieš islamo ekstremizmą ir smurtą šalyje, bandančioje atsigauti po virtinės nuo 2015 metų įvykdytų džihadistų atakų, per kurias žuvo daugiau kaip 250 žmonių.

Taip pat buvo apkaltinta Brahimo Chnina, kuris internete inicijavo tulžingą kampaniją prieš S. Paty dėl mokytojo sprendimo mokiniams parodyti satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ skelbtas karikatūras, duktė.

Jai pateikti kaltinimai „šmeižikiškai įskundus“ S. Paty sava įvykių klasėje versija, nors iš tikrųjų ji nė nedalyvavo jo pilietiškumo pamokoje.

Pačiam B. Chnina, taip pat jam kampaniją padėjusiam organizuoti islamistui kovotojui Abdelhakimui Sefrioui, jau buvo pareikšti kaltinimai dėl bendrininkavimo.

Tėvas ir jo dukra, likus šiek tiek daugiau nei savaitei iki nužudymo, pranešė policijai apie S. Paty esą vykdomą „diskriminavimą“. Jų teigimu, mokytojas, tyčia paprašė visų musulmonų mokinių palikti klasę prieš parodydamas karikatūras.

Anot kitų liudininkų, S. Paty sakė, jog mokiniai galėjo patys laisvai spręsti, ar išeiti iš klasės, jei nenorėtų pamatyti karikatūrų, vienoje iš kurių pranašas vaizduojamas nuogas.

Visi keturi paaugliai anksčiau šią savaitę buvo trumpam sulaikyti su terorizmu kovojančių tyrėjų prašymu, o vėliau paleisti paskyrus jiems teisminę priežiūrą, nurodė minėtas šaltinis.

Pareiškus vėliausius kaltinimus, tyrime dėl žmogžudystės figūruojančių asmenų skaičius išaugo iki 14.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.