Seime – pirmas 2021 m. valstybės biudžeto svarstymas

Pinigai
Pinigai
  © „Sekundės“ archyvas
BNS
2020-11-24 07:50

Seime antradienį numatytas pirmasis 2021 m. valstybės biudžeto svarstymas.   

Komiteto pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas BNS teigė, kad svarbiausias tikslas yra „užtikrinti, kad biudžetas atvaizduotų realią situaciją“, nes nėra „nė cento“ numatyta pagalbai nuo koronaviruso nukentėjusiam verslui ir darbuotojams. 

„Kitų metų biudžete reikės numatyti reikšmingas sumas toms kompensacijoms. (...) Mažiausiai reikia ketvirčiui nusimatyti lėšų – 250 mln. eurų, todėl deficitas bus ne 5 proc., o 6 proc. ar net 6,5 proc. (...) Nebijau deficito, bijau, kad pinigai bus panaudoti neprasmingai ir jų pritrūks ekonomikai gelbėti“, – teigė parlamentaras. 

Valstietis Valius Ąžuolas sako, kad projekte numatytos lėšos visiems valstybės įsipareigojimams. Pasak jo, lieka neišspręsti savivaldybių skolinimosi ir didesnio ugniagesių finansavimo klausimai. 

Pasak jo, dabar svarbiausia, kad nesustotų atsigavimui po koronaviruso skirtų pinigų naudojimas: „Svarbiausia, kad jie būtų panaudoti įliejant juos į ekonomiką.“

M. Majausko teigimu, reikia ne apkarpyti Sauliaus Skvernelio Vyriausybės suplanuotas išlaidas, o užtikrinti, kad jos „duotų naudą“.

Jis įsitikinęs, kad projektus, kurie kelia abejonių, reikia pertvarkyti, kad jie duotų maksimalią grąžą, net jeigu jų įgyvendinimas užtruktų, pavyzdžiui, nusikeltų vieniems metams. 

Paprastai per pirmą svarstymą Seime savo pozicijas išsako frakcijų ir komitetų atstovai, atskiri parlamentarai, o Biudžeto ir finansų komiteto vadovas informuoja, kiek ir kam lėšų siūloma Vyriausybei rasti papildomai.

Po pirmojo svarstymo nebalsuojama – projektas grąžinamas Vyriausybei tobulinti. Tai įprasta procedūra.  Antrasis svarstymas numatytas gruodžio 17-ąją, o tada po kelių dienų vyks biudžeto priėmimas.  

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.