Atidengtas paminklas Giedraičių mūšiui atminti

Paminklas Giedraičių mūšiui atminti
Paminklas Giedraičių mūšiui atminti
  © Lietuvos kariuomenė
BNS
2020-11-21 19:15

Minint 100 metų Giedraičių mūšio sukaktį šalia Giedraičių miestelio Molėtų rajone Lietuvos kariuomenės iniciatyva iškilo naujas Nepriklausomybės kovų atminimo simbolis.

Mūšio vietoje ant kalvos atidengta skulptūra – stilizuotas pabūklas, skirtas Giedraičių mūšio šimtmečiui paminėti, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

„Giedraičių mūšis yra svarbi Lietuvos kariuomenės pergalė: kariai apgynė Lietuvos nepriklausomybę, nepraleido okupacinių pajėgų tolyn į Lietuvos šiaurę. Visos kovos dėl Lietuvos kontekste tai yra ir pralaimėjimas, nes nesugebėjome atsiimti sostinės Vilniaus. Tokia priešprieša lietuvių ir lenkų tautoms buvo didžiulis pralaimėjimas: kai du pešasi, kariauja, tai trečias laimi“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Pasak vado, tarpukario Lietuvos ir Lenkijos nesutarimais po kelių dešimtmečių pasinaudojo Rusija ir abi tautos vėl kentėjo iki 1990 metų. 

Istorinei pergalei atminti mūšio vietoje atidengtas skulptoriaus Džiugo Jurkūno sukurtas paminklas. Rūdimis padengtas pabūklas simbolizuoja sąjungą tarp prieš šimtą metų kariavusių pusių. Paminklo šonuose aprašyta tuometinė situacija ir mūšio eiga.  

„Šiuo paminklu ne tik pagerbiame savo karius ir jų narsą, bet ir parodome mūsų draugams lenkams, kad neverta mums būti nedraugais, kad tas trečiasis tokia situacija daugiau nepasinaudotų,“ – sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. V. Rupšys

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Atidengtas paminklas Giedraičių mūšiui atminti

Paminklas Giedraičių mūšiui atminti