Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku išrinktas M. Majauskas

M. Majauskas
M. Majauskas
  © Fotobankas
BNS
2020-11-19 15:22

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininku išrinktas 38 metų konservatorius Mykolas Majauskas. 

Už jo kandidatūrą ketvirtadienį balsavo šeši komiteto nariai, balsavusių prieš ir susilaikiusiųjų nebuvo.

Balsavime nedalyvavo du valstiečiai, pareiškę, kad remia frakcijos sprendimą atsisakyti bet kokių pareigų Seimo valdymo struktūrose, taip pat M. Majauskas. Posėdyje nepasirodė liberalas Kęstutis Glaveckas. 

Kaip BNS informavo liberalų frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas, K. Glaveckas siekė komiteto vicepirmininko posto, o jo negavęs ne tik nutarė nedalyvauti komitete, bet ir pasitraukti iš frakcijos. 

„Kalta frakcija, kad negavo ir išstojo iš frakcijos“, – BNS teigė jis.  

Nutarta, kad pirmininko pavaduotojus komitetas tvirtins kitame posėdyje. 

Komitete dirbs 10 parlamentarų: konservatoriai Matas Maldeikis, Antanas Čepononis ir M. Majauskas, valstiečiai Valius Ąžuolas ir Juozas Varžgalys, „darbietis“ Vytautas Gapšys,  socialdemokratas Liudas Jonaitis, Laisvės frakcijos atstovas Vytautas Mitalas bei Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Algirdas Butkevičius.  

M. Majauskas Sidnėjaus universitete yra įgijęs ekonomikos bakalauro išsilavinimą. 2002–2008 m. jis dirbo „Barclay“ banke Londone, 2008–2012 m. buvo premjero Andriaus Kubiliaus patarėjas ekonomikos ir finansų klausimais. Nuo 2016 m. jis yra Seimo narys.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.