I. Šimonytė: žmones nuvilia nemokėjimas racionaliai suderinti lūkesčių ir galimybių

Ingrida Šimonytė
Ingrida Šimonytė
  © Paulius Peleckis / Fotobankas
BNS
2020-11-19 12:34

Lietuvos gyventojų nusivylimo priežastys dažnai slypi nemokėjime racionaliai suderinti lūkesčių ir savo galimybių, sako kandidatė į premjero postą Ingrida Šimonytė.

„Mūsų nusivylimo priežastys dažnai slypi ne tame, kad Lietuvą ištiks kažkokia netikusi valdžia, o tame, kad dar nemokame racionaliai suderinti lūkesčių ir savo galimybių“, – Seime parlamentarams ketvirtadienį teigė I. Šimonytė.

„Todėl neturime teisės formuoti lūkesčių, kad jeigu norime kažkam daugiau išleisti, kažkas neturi už tai daugiau sumokėti. O jeigu norime mokėti mažiau, tai kartu turime ir mažiau įsipareigoti“, – pridūrė ji.

Pasak jos, dėl šios priežasties kadenciją baigiančios Sauliaus Skvernelio Vyriausybės „milijardo milijonui“ planas gali virsti ne tik papildomu euru gyventojo kišenėje, bet ir papildomais dviem eurais iš kišenės korepetitoriui ar slaugytojui.

„Galbūt tai ir yra sprendimas. Galbūt ten ir gali būti konsensusas, tačiau akivaizdu viena – jo paieškai turime skirti daugiau laiko, nei skyrėme dabar apsimėtydami propagandinėmis klišėmis iš abiejų politinio spektro kraštų. Tikrų, o ne išsigalvotų alternatyvų, paremtų tikrais, o ne išgalvotais duomenimis, analize, žiniomis, vertinimas ir diskusija dėl jų – taip aš suprantu politiką“, – kalbėjo kandidatė į premjeres.

Anot jos, formuojama centro dešinės Vyriausybė nereiškia, kad po šalį ims klaidžioti „kaži kokia libertalizmo šmėkla“.

„Žmonių nelaukia jokios revoliucijos“, – pabrėžė I. Šimonytė.

Ji žadėjo, kad nauja valdžia neinicijuos buvusios valdžios veiklos tyrimų.

„Mažiau niekur nevedančių tyrinėjimų, kuriais turėtų užsiimti mokslininkai ar teisėsauga. Priešų paieškos, oponentų kaltinimai vietoje adekvačios reakcijos į kritiką, kartais ir nepelnytą, nėra mano kelias ir tam nenorėčiau eikvoti laiko“, – tvirtino kandidatė į premjerus.

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį Seimui pateikė 46 metų I. Šimonytės kandidatūrą į premjero postą.

Nepartinės I. Šimonytės kandidatūrą į premjero pareigas siūlo centro dešinės koalicija, kurią sudaro konservatoriai, liberalai ir Laisvės partija. Jie Seime turi 74 mandatus iš 141.

Vilniuje gimusi I. Šimonytė turi ekonomistės išsilavinimą, ji yra dirbusi Finansų ministerijoje nuo ekonomistės iki ministerijos sekretorės, viceministrės ir galiausiai finansų ministrės. Pastarąsias pareigas ji ėjo konservatoriaus Andriaus Kubiliaus Vyriausybėje 2009–2012 m.

Po to I. Šimonytė trejus metus dirbo Lietuvos banke, dėstytojavo Vilniaus universitete, kol 2016 m. su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais pateko į parlamentą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.