Kandidatas į kultūros ministrus – buvęs vicemeras ir dabartinis V. Matijošaičio patarėjas

Simonas Kairys
Simonas Kairys
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas

Valdančiosios koalicijos kandidatė į premjerus Ingrida Šimonytė į kultūros ministrus siūlo buvusį Kauno miesto savivaldybės vicemerą, dabartinį Visvaldo Matijošaičio patarėją Simoną Kairį. Politinis ir visuomenės veikėjas kartu su Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiu dalyvavo šių metų parlamento rinkimuose, tačiau nesėkmingai.

Iš Telšių kilęs 36 metų S. Kairys 2003 m. baigė Telšių Kranto vidurinę mokyklą. Po ketverių metų pradėjo studijuoti politikos mokslus Vytauto Didžiojo universitete, vėliau magistrantūros diplomą apsigynė Mykolo Romerio universitete.

Magistrantūros studijų metu pradėjo dirbti Kauno miesto savivaldybėje mero pavaduotojo padėjėju ir buvo „Liberaliosios minties instituto“ projektų vadovas. 2011 m. tapo Kauno miesto savivaldybės tarybos nariu ir joje buvo iki 2015 m. Taip pat iki tų pačių metų S. Kairys dirbo Lietuvos pašte, buvo tinklo valdymo vadybininkas.

V. Matijošaičio pavaduotojas, o vėliau ir patarėjas 

Palikęs minėtas pareigas, jis tapo Kauno vicemeru ir juo buvo iki 2019 m., tačiau antrai kadencijai išrinktas nebuvo. Nuo praėjusių metų iki dabar kandidatas į kultūros ministrus yra V. Matijošaičio patarėjas. S. Kairys Kauno merą konsultuoja kultūros, kultūros paveldo, turizmo, elektroninės savivaldos, sporto ir tarptautinio bendradarbiavimo klausimais.

Nuo 2008 m. S. Kairys yra Liberalų sąjūdžio narys, tačiau tapti parlamentaru kol kas jam dar nepavyko.


Simonas Kairys

Simonas Kairys© Liberalų sąjūdžio nuotr.

Aktyviai sportuoja ir groja gitara

Kandidatas į kultūros ministrus priklauso Lietuvos šaulių sąjungai, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) puslapyje taip pat nurodė, kad žaidžia lauko tenisą bei krepšinį. Kauno mero patarėjas teigė, kad dar keli jo pomėgiai yra muzika, filmų žiūrėjimas, Formulės-1 stebėjimas bei kelionės. Kandidatas į kultūros ministrus groja gitara. 

S. Kairys kartu su žmona Deimante augina dukrą Ameliją.

Save laiko tinkamu kandidatu

Seimo rinkimų metų VRK puslapyje S. Kairys teigė, kad politikos esmė yra paprasta – įgyvendinti sprendimus, kurie daro žmonių gyvenimą patogesnį ir laisvesnį.

Po vakar I. Šimonytės paskelbto ministrų kabineto S. Kairys užtikrino, kad jaučiasi pasiruošęs šioms pareigoms.

„Natūralu: aš nesu atsiradęs politikoje iš niekur. Gal man nepasisekė patekti į Seimą, bet visada buvau aktyvus politikoje, tiek kalbant apie rinkimų kampaniją, tiek visos Liberalų sąjūdžio programos koordinavimą ar apie mano vicemero darbą Kaune, kuris tikrai buvo kupinas didelių iššūkių, ir tikrai yra pasiekta įdomių tarptautinių rezultatų. Šitoje vietoje aš tikrai neneriu į tą lauką, kurio visiškai nepažįstu“, – interviu žiniasklaidai teigė S. Kairys.