V. Simuliko epidemiologinis tyrimas bus pradėtas sekmadienį

Valerijus Simulik
Valerijus Simulik
  © Paulius Peleckis
BNS
2020-10-25 02:14

Epidemiologinis tyrimas nustatant koronavirusu užsikrėtusio parlamentaro Valerijaus Simuliko turėtus kontaktus bus pradėtas sekmadienį, sako sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėja Lina Bušinskaitė.

„Jis (tyrimas – BNS) bus pradėtas ryt iš ryto (...) Panašu, kad tai bus didelio masto epidemiologinis tyrimas, su daug kontaktinių žmonių Tad ekspertai labai prašo visų kontaktinių žmonių supratingumo, kantrybės ir, svarbiausia, bendradarbiauti“, – šeštadienį komentare žiniasklaidai teigė L. Bušinskaitė.

Anot jos, artimai su V. Simuliku kontaktavusieji „dėl visų saugumo“ turėtų nedelsiant izoliuotis, kol su jais susisieks Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, taip pat primena apie galimybę registruotis tyrimui karštaja linija 1808. Pats A. Veryga, pasak jos, tik prasilenkė su parlamentaru Seimo koridoriuose.

„Pabrėžiame, kad visam Seimui nereikia izoliuotis. Tik tiems, kurie turėjo artimą kontaktą – sėdėjo šalia Seimo salėje, kabinete, bendravo ne mažiau kaip 15 minučių“, – tvirtina ji.

NVSC epidemiologai gavus informaciją apie nustatytą koronavirusą asmenis prašo nedelsiant izoliuotis, patiems skubiau informuoti didelės rizikos sąlytį turėjusius asmenis, kad šie taip pat izoliuotųsi ir užpildytų NVSC anketą. Taip pat užsikrėtusieji COVID-19 turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, klausyti jo nurodymų, o susisiekus NVSC specialistui pateikti visą jo prašomą informaciją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.