VRK perskaičiuos rinkimų rezultatus Panerių-Grigiškių vienmandatėje apygardoje

Seimo rinkimai
Seimo rinkimai
  © Karolis Kavolėlis/Fotobankas
BNS
2020-10-18 11:34

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sekmadienį nusprendė, dėl netvarkingų rinkimų protokolų, perskaičiuoti Seimo rinkimų pirmojo turo rezultatus Panerių-Grigiškių vienmandatėje apygardoje.

„Panerių-Grigiškių apygardoje yra problema, kadangi šiai dienai mes neturime nei pateiktų protokolų pagal nustatytus reikalavimus, nei kitų dokumentų. Pirmininkas šiandien buvo atvažiavęs (...) ir atgal išvažiavo, kadangi atvežė daug protokolų, kur nėra iš viso nei vieno apylinkės nario parašų, tai jis išvažiavo rinkti parašų, tvarkyti ir žadėjo atvažiuoti“, – apie problemas šioje apygardoje pasakojo VRK narė Svetlana Misevičienė.

„Taip pat yra skundas reikalavimas perskaičiuoti šiuos rinkimų, tai mes šiandien irgi svarstysim šį klausimą ir manau, kad turim patenkinti šį reikalavimą“, – pridūrė ji.

Bendru sutarimu Komisija nusprendė vėliau posėdyje padaryti pertrauką ir patys perskaičiuoti šioje apygardoje gautus balsus.

Komisijos narys Tauras Rutkūnas taip pat iškėlė klausimą dėl apygardos rinkimų komisijos pirmininko atsakomybės, šis klausimas taip pat bus svarstomas posėdyje kiek vėliau.

Panerių-Grigiškių apygardoje į antrąjį Seimo rinkimų turą pateko bemaž 30 proc. balsų surinkusi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatė Agnė Bilotaitė ir Laisvės partijos kandidatė Rita Balčiūnaitė, surinkusi 12,28 proc. balsų.

Trečiojoje vietoje liko Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatė Renata Cytacka, kuri surinko 11,73 proc. balsų.

Vyriausioji rinkimų komisija sekmadienį ėmėsi patvirtinti Seimo rinkimų pirmojo turo rezultatus visose vienmandatėse apygardose.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.