„Alfa taškas“: Lietuvos ateitis liberalų akimis
Pokalbis su A. Armonaite ir E. Gentvilu

„Alfa taškas“: Lietuvos ateitis liberalų akimis
„Alfa taškas“: Lietuvos ateitis liberalų akimis
  © Alfa.lt
Alfa.lt
2020-10-15 15:38

Natūralu, kad po pirmojo rinkimų turo yra daugiausia dėmesio skiriama svarstymams, kaip atrodys būsima Lietuvos valdžia. Kaip apie būsimą savo idėjų įgyvendinimą ir galimą bendradarbiavimą galvoja liberalios jėgos?

Pasak Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio valdybos nario ir politikos veterano Eugenijaus Gentvilo, tiek jų partija, tiek naujai susikūrusi Laisvės partija galėtų laisvai dirbti kartu – abiejų jėgų programos ir idėjos yra labai panašios, skiriasi tik veikimo būdas ir asmenybės.

„Esminį skirtumą aš matau veikimo būde ir pačių žmonių. Laisvės partija subūrė didžiąja dalimi jaunus žmones, na, o pas mus turime ir jaunų, ir vyresnių, seneliukų, – teigė E. Gentvilas. – Ir veikimo būdas, dinamika, kad Laisvės partija buvo kitokia – orientuota į jaunimą. Ir čia aš ne kartą viešai sakau, kad ši partija atliko didžiulį darbą – ištraukė ir suaktyvino tuos žmones, kurie turbūt nebūtų balsavę.“

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė irgi iš dalies sutinka su tokia savo esamo ir būsimo kolegos išvada – jauna, žvelgianti į ateitį ir nekalbanti apie praeities susipriešinimus politinė jėga tikrai buvo išskirtinė bei traukianti rinkėjus. Kalbėdama apie politines nuostatas, politikė pabrėžė, kad ne partijų programos, o kaip jos bus įgyvendinamos yra svarbiausia.

„Man atrodo, kad labai svarbu, jog sutaptų, ką mes deklaruojame ir ką mes iš tikrųjų darome, – teigė A. Armonaitė. – Kad ant popieriaus partijos yra ideologiškos – jos visos stengiasi tokios būti, tačiau kaip jos veikia vėliau, man atrodo, yra įdomesnis klausimas, ir mes pamatysime.“

Apie galimas koalicijas, atsaką į karantiną ir kokius pokyčius valstybėje norėtų matyti liberalai – laidoje „Alfa taškas“. 

JWPLAYER_MAIN:584