„Alfa taškas“: ką reiškia politikų burtažodžiai po rinkimų?
Pokalbis su S. Malinausku ir V. Dumbliausku

„Alfa taškas“: ką reiškia politikų „burtažodžiai“ po rinkimų?
„Alfa taškas“: ką reiškia politikų „burtažodžiai“ po rinkimų?
  © Alfa.lt
Alfa.lt
2020-10-14 16:34

„Dirbsime Lietuvai“, „dirbsime žmonėms“ – šiuos maloniai skambančius burtažodžius politikai po rinkimų dosniai dalija šalies gyventojams. Kas iš tiesų slypi už šių žodžių ir dėl ko iš tiesų už uždarų durų tariasi politikai?

Pasak nepriklausomo žurnalisto ir buvusio Sauliaus Skvernelio patarėjo Skirmanto Malinausko, derybų dėl būsimos valdžios svarbiausias akcentas – kas gaus ministerijų, ministrų ir jų pavaduotojų kontrolę, siekiant įgyvendinti kaip įmanoma daugiau rinkėjams pažadėtų įsipareigojimų. Tai tikrai nėra jokia paslaptis, ir, pašnekovo teigimu, tokios kalbos jau buvo rezgamos dar prieš pirmąjį rinkimų turą.

„Aš esu įsitikinęs, kad jau prieš balsuojant pirmame ture susitarimai esminiai buvo, – tvirtina S. Malinauskas. – Kad net ir toks susitarimas kaip 1,8 mln. eurų, skirtų Darbo partijai, nėra nepaskaičiuotas žingsnis ir tikrai nėra nekalbėta su Viktoru Uspaskichu, kas bus mainais už tai.“

Panašios nuomonės laikosi ir Mykolo Romerio universiteto politologas Vytautas Dumbliauskas – valdžios postų dalybos yra senas demokratinių valstybių procesas, o pastarosios valdžios dalijami pinigai į visas puses tikrai galėjo turėti labiau užslėptą prasmę ir ne tik dėl Darbo partijos simpatijų išsikovojimo.

„Akivaizdžiai buvo matyti, kaip valdančioji dauguma išnaudojo administracinį resursą savo buvimo valdžioje, kad skirstytų pinigus, – teigė V. Dumbliauskas. – Tai buvo akivaizdus rinkėjų papirkinėjimas – tas pats 200 eurų išmokėjimas pensininkams buvo gražiausias pavyzdys.“

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“. 

JWPLAYER_MAIN:582