„Alfa taškas“: kur prives socialdemokratų ir valstiečių meilės romanas?
Pokalbis su J. Jaručiu ir J. Oleku

„Alfa taškas“: kur prives socialdemokratų ir valstiečių meilės romanas?
„Alfa taškas“: kur prives socialdemokratų ir valstiečių meilės romanas?
  © Alfa.lt
Alfa.lt
2020-10-13 16:56

Nuo Seimo rinkimų pirmojo turo praėjo jau dvi dienos, tačiau aistros dėl laimėtojų vis dar nerimsta. Kai kurie sako, kad laimėtojai kol kas yra neaiškūs ir reikia palaukti antrojo turo. Tačiau jau dabar galima išvysti tam tikras tendencijas. Kokios jos?

Būtent jas šiandien laidoje „Alfa taškas“ aptarė staiga susidraugavusių socialdemokratų ir valstiečių partijų atstovai Juozas Olekas ir Jonas Jarutis.

Dėl prastų socialdemokratų rezultatų – daugybė priežasčių

Šie rinkimai akivaizdžiai socialdemokratams nebuvo ypač sėkmingi – anksčiau buvusi viena pagrindinių Lietuvos partijų, per šiuos rinkimus ji liko ketvirta. Tokiems rezultatams J. Olekas turi ne vieną pasiteisinimą, pradedant nuo darbo opozicijoje iki dėl tam tikro švelnumo valdančiųjų veiksmams.

„Rezultatas tikrai ne toks, kokio tikėjomės, – teigė europarlamentaras J. Olekas. – Norėdami išsaugoti socialdemokratinę mintį, mes turėjome diskutuoti ir nebūti tokie aršūs buvusios valdančiosios daugumos kritikai, kokie buvo konservatoriai ir tam tikra prasme „darbiečiai“. Galbūt žmonės pasigedo to aštrumo.“

Tačiau valstietis J. Jarutis situaciją mato kiek kitaip – pagal politiką, socialdemokratai mažesnio rinkėjų pasitikėjimo sulaukė būtent dėl bendravimo su konservatoriais.

„2017 m. ponui Paluckui ir buvusiems Seime atrodė, kad mūsų politika jiems yra nepriimtina, nors ji iš tiesų yra daugiau centro kairės, bet jie nuėjo į opoziciją, – teigė valstietis J. Jarutis. – Susitapatinti per tuos trejus pastaruosius metus su dešiniaisiais socialdemokratams nebuvo tas žingsnis, kurio rinkėjui reikėjo.“

Apie galimą socialdemokratų ir valstiečių bendradarbiavimą, tarpusavio konkurenciją ir valstiečių dešinės ir kairės metamorfozes – laidoje „Alfa taškas“.  

JWPLAYER_MAIN:581