„Aktualu jaunimui“: jaunimo vaidmuo aplinkosaugoje

„Aktualu jaunimui“: jaunimo vaidmuo aplinkosaugoje
„Aktualu jaunimui“: jaunimo vaidmuo aplinkosaugoje
  © Alfa.lt
Alfa.lt
2020-10-13 10:13

Pasaulyje vis didėjant teršalų ir atliekų kiekiui, vykstant klimato atšilimui, aplinkosaugos ir ekologijos klausimai tampa vis aktualesni. Šia tema naujausioje „Aktualu jaunimui“ laidoje pašnekoves Karoliną Gurjazkaitę, aplinkosaugos koalicijos aplinkosaugos ekspertę, ir Rasą Tamuševičiūtę, Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) tarybos narę, kalbino Lukas Stravinskas.

Pokalbis buvo pradėtas apie išsiliejusių teršalų problemą. Pašnekovės pabrėžė, kad tokių atvejų yra ir daugiau, tik jie neišeina į viešumą. Kaip didžiausią problemą išskyrė, kad valstybė kreipia per mažai dėmesio į aplinkosaugą bei kontrolės mechanizmų nebuvimą: įstatymai ir baudos yra, tačiau yra labai mažai kontrolės, nes patikrinimai dažniau vyksta nuotoliniu būdu negu vietoje.

Laidoje taip pat buvo kalbama apie jaunimą, kaip jis galėtų prisidėti prie ekologiškumo ir aplinkosaugos. Per pastaruosius 10 metų buvo labai stiprinamas jaunimo švietimas aplinkosauginiu klausimu. Jaunimas yra ta tikslinė grupė, kuri realiai pakeis mūsų gyvenimą, tačiau mes neturime „kišti tam pagalius į ratus“.

Pašnekovės paanalizavo ir partijų programas bei vizijas aplinkosaugos klausimu. Palygintos ir įvertintos partijų nuostatos bei ko galime tikėtis aplinkosaugoje po rinkimų.

Plačiau apie tai žiūrėkite šios savaitės „Aktualu jaunimui“ laidoje.

JWPLAYER_MAIN:571