Per nesusipratimą konservatoriai reklamuojasi naujienų portale „Sputnik“

Konservatorės reklama „Sputnike“
Konservatorės reklama „Sputnike“
Alfa.lt
2020-10-08 06:35

Alfa.lt skaitytojas į redakciją atsiuntė ekrano nuotrauką, kurioje užfiksuotas konservatorės Jurgitos Sejonienės reklaminis skydelis Kremliaus ruporu vadinamame „Sputnik“ naujienų portale. Pati politikė tikina, kad jos reklama ten pateko atsitiktinai ir žada išsiaiškinti. 

O reklamos sukasi toliau: „Sputnike“ jau pasirodė ir Ingrida Šimonytė. 


I. Šimonytės reklama „Sputnike“

I. Šimonytės reklama „Sputnike“

Socialinių tinklų specialisto vertinimu, sąmokslo teorijos čia ieškoti nereikėtų, mat konservatoriai greičiausiai per neapsižiūrėjimą pirkdami reklamos plotus rinkimams skirtais pinigais parėmė su Kremliumi siejamą portalą.

Susisiekus su konservatore J. Sejoniene, ji portalui Alfa.lt tvirtino, kad jos reklama „Sputnike“ atsidūrė atsitiktinai.

„Tikrai tai nebuvo kažkokio plano dalis pas juos reklamuotis. Labai apmaudi klaida. Dėkui, kad pasakėte, įspėsiu už tai atsakingus žmones, kad ją ištaisytų“, – aiškino J. Sejonienė.

Pasak kandidatės, agitacijos sklaida rūpinasi TS-LKD rinkimų štabas.


Konservatorės reklama „Sputnik“ svetainėje

Konservatorės reklama „Sputnik“ svetainėje

Socialinių tinklų specialistų teigimu, konservatorės reklaminis skydelis prokremliškame portale greičiausiai atsidūrė dėl klaidos.

Nusprendęs neatskleisti savo tapatybės socialinių tinklų specialistas aiškino, kaip tai galėjo nutikti.

Jo spėjimu, reklama buvo pirkta ne socialiniuose tinkluose, o Google. Google turi reklaminių juostų visuose įmanomuose portaluose. Įvairūs tinklalapiai, tarp kurių ir naujienų portalai, nuomoja plotus reklaminiams skydeliams Google sistemai.

Perkant reklamą, nurodoma tikslinė auditorija, bet ne konkretūs portalai.

Pavyzdžiui, jei pirkėjas nurodo, kad jį domina visi žmonės, kurie gamina maistą, Google sistema suranda visų žiniatinklio puslapių kulinarijos skiltis ir pradeda skelbti reklamą jose.

Tai labai automatizuotas techniškai tvarkingai turintis veikti aparatas. Specialisto spėjimu, konservatoriai padarė klaidą parinkdami tikslinę auditoriją.