Išmanieji GEALAN langų jutikliai – dar viena užkarda vagims

GEALAN langai ir jutikliai.
GEALAN langai ir jutikliai.
  © Organizatoriai
Žurnalas „Statyk!"
2020-10-01 09:52

Namų saugumas, jų apsauga nuo vagysčių žmonėms rūpi bene labiausiai. Tokias išvadas padarė Vokietijos kompanija GEALAN, atlikusi internetinę apklausą, kurioje savo nuomonę išsakė daugiau nei 400 žmonių. Langų atsparumą įsilaužimui apklaustieji įvertino kaip vieną svarbiausių šio gaminio savybių – žmonės dėl to pasiruošę mokėti daugiau.

Profiliai sumažina įsilaužimo galimybę

Langų saugumui, apsaugai nuo įsilaužimo GEALAN visuomet skyrė ypatingą dėmesį. Plastikinių langų profilių gamintojas jau prieš kurį laiką pasiūlė sistemą GEALAN S9000, padedančią saugotis nuo nepageidaujamų svečių.

Įprastus plastikinius langų profilius įsilaužėliai įveikia nesunkiai, užkišę atsuktuvą ar laužtuvą tarp varčios ir staktos. Profilis palenkiamas ir varčia išsikelia iš furnitūros gaudyklių. GEALAN S9000 sistemoje yra vidurinių sandarinimo tarpinių sistema, kuri yra tarsi barjeras, neleidžiantis kilstelėti rėmo ir be didesnio vargo atidaryti langą.

Profiliuose su vidurinių sandarinimo tarpinių sistema furnitūros dalys yra paslėptos ir nepasiekiamos iš lauko pusės, net ir naudojant įsilaužimo įrankius. Vidurinių sandarinimo tarpinių sistema lemia sandarų vidinės sąvaros lygį, nes antrasis sandarinimo kontūras nukeltas į staktos užlanko vidurį.

Sistemos GEALAN S9000 profilio montavimo gylis – 83 mm, o tai gerina suvirinimo siūlės patvarumą, kartu padidina visos lango konstrukcijos mechaninį patvarumą, stabilumą ir saugumą. Be to, į plačius sistemos GEALAN S9000 profilius galima įdėti galingą plieno armatūrą. Tvirtinant furnitūrą ne tik prie profilio kameros, bet ir prie armatūros, langas tampa kur kas saugesnis, nes taip pritvirtintos furnitūros išlaužimo galimybės dar sumažėja. 


GEALAN langų jutikliai.

GEALAN langų jutikliai.© Organizatoriai

Anot GEALAN BALTIC Kokybės skyriaus vadovo Laimono Zmejausko, saugių langų negalima pagaminti, jeigu susikoncentruojama tik į kažkurį vieną gaminio elementą. Saugumą lemia kompleksiškumas: lango profilio konstrukcija, įstiklinimo technologija, furnitūra. PVC langų profiliai vaidina didelį vaidmenį užtikrinant saugumą. Jų konstrukciniai sprendimai, pavyzdžiui, armavimas tvirtu metalu, lemia aukštesnę langų saugumo klasę.

GEALAN gaminamose sistemose įdiegti sprendimai suteikia langams aukštą saugumo klasę. L. Zmejauskas rekomenduotų rinktis aukštesnei saugumo klasei priskiriamus langus, pagamintus naudojant GEALAN S9000, GEALAN-KUBUS ar naująją GEALAN-LINEAR sistemą. Vidinio sandarinimo briaunelė veiksmingai saugo mechanines lango dalis nuo išorės veiksnių. Vidinio sandarinimo sistemos dėl savo geriausių ypatybių užtikrina šilumos izoliaciją. Tokių sistemų saugumą padidina ir GEALAN stiklinimo technologija STV, suteikianti langams stabilumo.

Dar vienas saugumo sprendimas

GEALAN visuomet skiria didelį dėmesį apsaugai nuo įsilaužimo ir nuolat ieško sprendimų, kaip dar labiau sumažinti galimybę įsibrauti į būstą per langus. Naujausias pasiūlymas – GEALAN-SENSE. Tai nauja gaminių, skirtų langų apsaugai nuo įsilaužimo, linija. Specialūs apsaugos jutikliai gali būti įrengiami tiek naujuose, tiek jau namuose sumontuotuose languose.

GEALAN siūlo dviejų tipų apsaugos jutiklius, reaguojančius į skirtingus įsilaužimo per langą būdus: lango atidarymą arba stiklo sudaužymą. GEALAN-SENSE atidarymo jutiklis reaguoja į lango varčios padėtį, o stiklo dūžio jutiklis – į stiklo skilimą. Kai įsilaužėlis sudaužo stiklą ar bando jėga atidaryti langą, suveikia aliarmo signalas, atbaidantis nuo tolimesnių veiksmų. Kaip prevencinė priemonė, rodanti, kad langas yra apsaugotas, gali būti įjungtas jutiklio raudonos šviesos diodas, kuris įsijungdamas kas 60 sekundžių parodo, kad yra naudojamos apsaugos priemonės.

Reikia atkreipti dėmesį, kad GEALAN-SENSE naudojimas nesusijęs su lango profiliu ir gali būti panaudotas tiek GEALAN, tiek ir kitų įmonių pagamintuose bei sumontuotuose languose. 


GEALAN langų jutikliai.

GEALAN langų jutikliai.© Organizatoriai

„GEALAN-SENSE window“ kontaktinis atidarymo jutiklis. Dažniausiai įsilaužimo metu bandoma iškelti varčią, tarp jos ir rėmo įkišus atsuktuvą ar kitą priemonę. Tokiu atveju suveiks nematomas „GEALAN-SENSE window“ kontaktinis atidarymo jutiklis ir įsijungs garsinis signalas.

Nematomas jutiklis sudarytas iš dviejų dalių: sensoriaus su slankikliu ir magneto. Sensorius yra tvirtinamas prie varčios furnitūros ir reaguoja į rankenos padėtį, o magnetas pritvirtinamas prie rėmo ir reaguoja į varčios padėtį. Skirtingos būsenos yra fiksuojamos elektroniniu įrenginiu. Įsilaužimo atveju, kai tik varčia prasiveria, tuoj pat įsijungia garsinis signalas.

Į maitinimo bloką dedami du standartiniai ir lengvai keičiami maitinimo elementai. Bloko dangtelis prisukamas dviem varžtais.

Jutiklio įrengimas irgi yra labai paprastas. Jis tiesiog priklijuojamas lipnia plėvele. Konstrukcija visiškai autonominė, su integruotu maitinimo šaltiniu ir garsine sirena, todėl nereikia jokios papildomos įrangos, nereikia prijungimo laidų. „GEALAN-SENSE window“ galima integruoti į bet kokius langus.


GEALAN langų jutikliai.

GEALAN langų jutikliai.© Organizatoriai

„GEALAN-SENSE glass“ stiklo dūžio ir smūgio jutiklis. Kai bandoma įsilaužti išdaužiant lango stiklą, nuo smūgio į stiklą ar stiklo dūžio įsijungia stiklo dūžio ir smūgio jutiklio garsinis signalas.

Kaip prevencinė priemonė gali būti įjungtas jutiklio raudonos šviesos diodas, kuris įsijungdamas kas 60 sekundžių parodo, kad yra naudojamos apsaugos priemonės.

„GEALAN-SENSE glass“ veikia su maitinimo elementu, o jutiklis bevieliu ryšiu perduoda signalą, kai tik dūžta lango stiklas.

Netolimoje ateityje GEALAN-SENSE išmaniuosius jutiklius bus galima bevieliu ryšiu sujungti su išmaniųjų namų valdymo centru. Tai leidžia šią apsaugos priemonę derinti su kitomis namų saugos sistemomis ir lango būseną stebėti per mobiliuosius įrenginius.

Renkantis langus, dėmesį reikėtų skirti ne kainai ar pavienėms jų ypatybėms, bet kompleksiškumui: šilumos izoliacijai, apsaugai nuo įsilaužimo, ilgaamžiškumo, kad namai būtų kuo jaukesni ir saugesni.