Koronavirusas diagnozuotas per 30 policijos pareigūnų, dar apie 80 izoliuojasi

Policija
Policija
  © BNS
BNS
2020-10-01 08:21

Koronavirusu šiuo metu yra užsikrėtę per 30 policijos pareigūnų, dar apie 80 izoliuojasi, sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

„Blogiausia situacija yra Šiaulių apskrityje ir Raseiniuose konkrečiai. (...) Šiaip bendrai policijoje yra apie 80 pareigūnų, kurie izoliuojasi, ir trisdešimt keli, kurie serga koronavirusu“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė ministrė.

R. Tamašunienės teigimu, tam, kad būtų išvengiama viruso plitimo, imtasi papildomų priemonių, sudaromi budinčiųjų pareigūnų grafikai, mažinamas tarpusavio kontaktų skaičius.

„Iki šiol pavykdavo išvengti, tikrai karantino metu tokių protrūkių neturėjome, bet šiuo metu matome, kad situacija šiek tiek keičiasi, vadovai dėlioja pamaininį darbą, kad neiškristų daug pareigūnų, be abejo, viešoji tvarka ir visuomenės saugumas privalo būti užtikrinti, tad turime pasirūpinti, kad taip neatsitiktų“, – kalbėjo ministrė.

Ji sakė, kad „blogoje padėtyje esančioje“ Šiaulių apskrityje šiuo metu dirba ir kitų apskričių pareigūnai, o visoje Lietuvoje į pagalbą gali būti pasitelkiami Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ar Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Taip pat visi tai galintys daryti pareigūnai šiuo metu dirba nuotoliniu būdu.

„Daugelis komisariatų visoje Lietuvoje, tie, kurie gali dirbti nuotoliniu būdu, (...) visas administracinis korpusas, daug pareigūnų dirba nuotoliniu būdu, bet mes juos išsaugome, nes kiekvienas jų, reikalui esant, gali būti pakviestas į tiesiogines patruliavimo ar kitas pareigas“, – teigė R. Tamašunienė.

Trečiadienio duomenimis, patvirtinti 4693 koronaviruso atvejai, tebeserga 2217 asmenių, 2365 – pasveiko.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.