Federacijų prezidentai kalba apie ateitį, o prisiminimuose – Sidnėjaus žaidynių triumfo akimirkos

„Olimpinė panorama“
„Olimpinė panorama“
  © LTOK nuotr.
LTOK | Alfa.lt
2020-09-30 19:00

Rugsėjo mėnesio „Olimpinėje panoramoje“ daug dėmesio skiriama Lietuvos sporto federacijų veiklai. Apie savo darbus, olimpines viltis bei ateities planus pasakoja net penkių Lietuvos sporto federacijų prezidentai – regbio, stalo teniso, ledo ritulio, badmintono ir žirginio sporto.

Pandemijos paženklinti 2020 metai finansiškai sunkūs ne tik verslui, bet ir sporto bendruomenei. Apie sportininkams skiriamas lėšas ir finansavimo kriterijus „Olimpinė panorama“ kalbėjosi su olimpine čempione, Tarptautinio olimpinio komiteto nare, LTOK prezidente Daina Gudzinevičiūte.

Šiemet gausu olimpinio sąjūdžio jubiliejų. 1900 m. Paryžiuje vyko antrosios olimpinės žaidynės. Prieš šimtą metų, 1920-aisiais, žaidynės buvo surengtos Belgijos mieste Antverpene. 1960 m. vasaros žaidynės vyko Romoje, o žiemos – Skvo Velyje (JAV). 1980 m. vasaros olimpinės žaidynės surengtos Maskvoje, žiemos – JAV mieste Leik Plaside. Prieš dvidešimt metų vasaros žaidynių dalyvius priėmė Sidnėjus, o 2010-aisiais žiemos žaidynes – Kanados miestas Vankuveris. „Olimpinė panorama“ šį kartą plačiau primena sėkmingiausias nepriklausomai Lietuvai olimpines žaidynes Sidnėjuje, nes jos vyko būtent rugsėjo antroje pusėje.

Apie neseniai pasibaigusį neįprastai trumpą , bet net trimis šalies rekordais paženklintą savo sezoną, pasakoja bėgikas Simas Bertašius. Na, o krepšininkas, net 14-kos LKL čempiono žiedų savininkas Paulius Jankūnas svarsto, kad naujasis sezonas gal bus jau paskutinis jo ilgoje sportininko karjeroje. Tiesa, su Kauno „Žalgirio“ komanda jis nežada skirtis.

„Ne moterų sportas“, – ar tokią frazę dar galima išgirsti ledo ritulio, kovos menų, regbio ir kitų sporto šakų, kurios stereotipiškai laikomos vyriškomis, užkulisiuose? Ar visuomenės ir pačių sporto bendruomenių požiūris spėja keistis ir eiti pavėjui su oficialiomis deklaracijomis? Kaip sekasi diegti mąstymą, kad nebėra tokio reiškinio kaip vyriškas sportas? Apie tai kalbama straipsnyje „Atsikratoma etiketės „vyrų sportas“.

Olimpiečių vedamos pamokos, įdomios, įtraukiančios užduotys, naudinga informacija ir rekordinis dalyvių skaičius – toks bus pradinukams skirtas projektas „Olimpinis mėnuo“. Rugsėjo 28 – spalio 23 d. vykstančiame projekte šiais metais dalyvauja 1376 klasės iš 58 savivaldybių. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto iniciatyva pradinukai kviečiami ne tik kasdien judėti, bet ir susipažinti su sveiko gyvenimo būdo pagrindais.

„Olimpinė panorama“ supažindina su naujuoju laidos „LMŽ. Lietuvos mokyklų žaidynės“ vedėju Vidu Bareikiu.

Rugsėjo ir kitus „Olimpinės panoramos“ numerius rasite LTOK svetainėje.