E. Macronas Vilniuje: Rusija turi pateikti paaiškinimą dėl A. Navalno apnuodijimo

Emmanuelis Macronas ir jo sutuoktinė Brigitte Macron
Emmanuelis Macronas ir jo sutuoktinė Brigitte Macron
  © Irmantas Gelūnas / Fotobankas
BNS
2020-09-28 22:26

Lietuvoje viešintis Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sako, kad Rusija turi pateikti paaiškinimą dėl Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno apnuodijimo, o po to seks tarptautinės bendrijos reakcija.

„Tai yra bandymas nužudyti – agresija, kuri įvyko Rusijoje prieš rusų opozicionierių su rusiška medžiaga. Taigi Rusija turi išaiškinti šią situaciją. Tarptautinė bendruomenė turi paprašyti šitų išaiškinimų ir tuomet turi būti priimti sprendimai“, – sakė E. Macronas bendroje spaudos konferencijoje su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda.

Jis akcentavo, kad Vakarų šalys „turi veikti metodiškai“.

„Dabar vyksta tyrimas. Vyko nacionalinės ekspertizės – Prancūzija, Vokietija, Švedija pridavė savo ekspertizes. Ir mums yra visiškai aišku, kad panaudotas cheminis ginklas su uždraustomis cheminėmis medžiagomis. Dabar vyks techniniai darbai, bus priimti sprendimai ir tuomet mums reikės imtis veiksmų. Visų pirma, reikės, kad įvyktų išaiškinimas“, – kalbėjo E. Macronas, BNS paklaustas, ar įtariamas A. Navalno apnuodijimas gali apsunkinti Prancūzijos dialogą su Rusija.

Rugpjūčio 20 dieną A. Navalnas pasijuto blogai ir prarado sąmonę skrisdamas iš Sibiro miesto Tomsko į Maskvą. Lėktuvui skubiai nusileidus jis ilgiau kaip parą gydytas Omsko miesto ligoninėje, o rugpjūčio 22 dieną buvo perkeltas į Berlyno universitetinę ligoninę „Charite“.

Rugsėjo 2 dieną Vokietijos pareigūnai, remdamiesi šalies kariuomenės laboratorijos išvadomis, paskelbė, kad A. Navalno organizme aptikta nuodų iš nervus paralyžiuojančių medžiagų grupės „Novičiok“ pėdsakų.

Tos pačios grupės medžiaga, kaip teigia Londonas, 2018 metais Anglijos Solsberio mieste buvo apnuodyti buvęs Rusijos šnipas Sergejus Skripalis ir jo duktė.

Praėjusios savaitės viduryje 44 metų A. Navalnas buvo išrašytas iš Berlyno ligoninės. Kol tęs reabilitaciją, jis liks Vokietijoje, o vėliau planuoja sugrįžti į Rusiją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.