Į Lietuvą atvyko Prancūzijos prezidentas E. Macronas
Prancūzijos ir Lietuvos vadovai apsikeitė rašytoją R. Gari primenančiomis dovanomis

Emmanuelio Macrono atvykimas/Jurijaus Azanovo (URM) nuotr.
Emmanuelio Macrono atvykimas/Jurijaus Azanovo (URM) nuotr.
BNS
2020-09-28 17:42

Į Lietuvą oficialaus vizito pirmadienį atvyko Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas. Jis vizito metu turėtų daug dėmesio skirti situacijai Baltarusijoje.

Su pirmąja ponia atvykusį Prancūzijos prezidentą Vilniaus oro uoste pasitiko Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, vėliau surengta priėmimo ceremonija Prezidentūroje.

Prezidentūroje pirmadienio vakarą Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir Prancūzijos vadovas E. Macronas apsikeitė dovanomis, primenančiomis Vilniuje gimusį prancūzų rašytoją Romainą Gary.

Prezidentūros teigimu, šalies vadovas Prancūzijos prezidentui padovanojo žinomo skulptoriaus Romualdo Kvinto darbą „Berniukas su kaliošu“, pagal kurį buvo išlieta didesnė skulptūra, dabar puošianti Vilnių ir primenanti iškilųjį Prancūzijos rašytoją.

Savo ruožtu E. Macronas Lietuvos prezidentui įteikė du tomus R. Gary kūrinių prestižinėje serijoje „Pléiade“ ir „Pléiade“ albumą, skirtą šiam rašytojui.

R. Gary gimė Vilniuje 1914 metais, kurį laiką čia gyveno, vėliau išvyko į Varšuvą ir į Prancūziją, dirbo pastarosios šalies diplomatu, rašė romanus, viename jų – „Aušros pažadas“ – jis pasakoja apie Vilniuje praleistą vaikystę, to meto Vilniaus gyvenimą.

Po dvišalio susitikimo 20 valandą numatoma G. Nausėdos ir E. Macrono spaudos konferencija.

Tai yra pirmasis dvišalis Prancūzijos prezidento vizitas Lietuvoje per beveik du dešimtmečius.

G. Nausėda ir Vilniuje esanti Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja paragino E. Macroną imtis tarpininko vaidmens sprendžiant politinę krizę Baltarusijoje.

G. Nausėda su E. Macronu taip pat žada išsamiai aptarti santykius su Rusija.

Lietuvos valdžios atstovai yra kritikavę E. Macrono siekį užmegzti glaudesnį dialogą su Rusija, lietuviai taip pat nuogąstauja, kad prancūzų propaguojama Europos strateginės autonomijos idėja nesusilpnintų Europos ryšių su JAV gynybos ir saugumo srityje.

Prieš atvykdamas į Vilnių E. Macronas pareiškė, kad dėl rinkimų klastojimo Vakarų nepripažįstamas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka turi trauktis iš pareigų.

E. Macrono atstovai pranešė, kad jis yra pasirengęs Vilniuje susitikti su S. Cichanouskaja.

Prancūzijos prezidentas Lietuvoje viešės dvi dienas. Antradienį jis aplankys Rukloje NATO batalione tarnaujančius prancūzų karius.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Į Lietuvą atvyko Prancūzijos prezidentas E. Macronas

Emmanuelio Macrono atvykimas/Jurijaus Azanovo (URM) nuotr.
+15