„Alfa taškas“: kodėl šalies vadovai bijo atvirumo?
Pokalbis su Laisvės partijos pirmininke A. Armonaite

„Alfa taškas“: kodėl šalies vadovai bijo atvirumo?
„Alfa taškas“: kodėl šalies vadovai bijo atvirumo?
  © Alfa.lt
Alfa.lt
2020-09-28 17:00

Rinkimų kampanijos metu dabartinis šalies prezidentas Gitanas Nausėda žadėjo atverti prezidentūros duris visuomenei, tačiau dabar atrodo, kad tos durys lieka uždaros išdrįsusiems šalies vadovą bent menkiausiai pašiepti ar sukritikuoti. Ką tai galėtų pasakyti apie G. Nausėdos valdymo stilių?

Pasak Laisvės partijos pirmininkės Aušrinės Armonaitės, visi mes turime savą įsivaizdavimą, kaip turi ir neturi elgtis šalies vadovas, todėl natūralu, kad tam tikros kritikos gali atsirasti – prie to G. Nausėdai reikia priprasti ir neįsižeisti. Tačiau politikė pabrėžė, kad prezidentūra nepriklauso prezidentui ir tai nėra jo asmeninė rezidencija – tai yra institucija, kuri turi būti atvira visiems, kaip tai yra Seime.

„Labai geras pavyzdys yra Seimas, kai prie visų valdžių žiniasklaida vaikšto laisvai, pas kiekvieną Seimo narį gali pasibelsti į kabinetą bet kada, – teigė A. Armonaitė. – Man atrodo, kad tai yra puikus pavyzdys, kurio besilankydama kitų valstybių parlamentuose aš nemačiau.“

Premjeras nesiskaito su Seimu

Panašu, kad kritikos nemėgsta ne tik mūsų prezidentas, bet ir premjeras Saulius Skvernelis. Paprašytas Seime pasiaiškinti dėl galimai neskaidrių greitųjų koronaviruso testų įsigijimo, jis, pasak A. Armonaitės, tik plūdosi ir pyko, o į klausimus taip ir neatsakė. Tai užduoda rimtą klausimą, kaip parlamentas, atsakingas už vykdomosios valdžios kontrolę, gali tinkamai vykdyti savo darbą. Tačiau Laisvės partijos pirmininkė mano, kad viso to galima būtų išvengti, įdėjus bent kiek pastangų.

„Tai yra pamoka mums visiems ir yra labai konkretus pasiūlymas, ką galima padaryti, kad išvengtume tokių situacijų ateityje, – teigė A. Armonaitė. – Duomenų atvėrimas, duomenų bazės sukūrimas, į kurią galėtų savo pasiūlymus kelti verslai, kuri būtų atvira žiniasklaidai, opozicijai, mums suteiktų gerokai daugiau skaidrumo.“

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“. 

JWPLAYER_MAIN:545