Baltarusijos URM vadovas mano, kad sankcijos bus „kenksmingos visiems“

Baltarusijos milicija sulaiko protestuotoją
Baltarusijos milicija sulaiko protestuotoją
  © SCANPIX
BNS
2020-09-27 10:16

Baltarusijos užsienio reikalų ministras šeštadienį įspėjo Vakarų valstybes nenustatyti sankcijų dėl ginčijamų šalies prezidento rinkimų ir susidorojimo su protestuotojais, o Vakarų reiškiamą susirūpinimą pavadino „niekuo kitkuo, kaip tik mėginimais mūsų šalyje sukelti chaosą ir anarchiją“.

Europos Sąjungai (ES) ir Didžiajai Britanijai svarstant sankcijas, Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladzimiras Makejus per virtualų Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos posėdį pareiškė, jog „kišimasis į mūsų vidaus reikalus, sankcijos bei kiti apribojimai Baltarusijai turės priešingą poveikį ir bus kenksmingi absoliučiai visiems“.

„Raginame savo partnerius parodyti išmintį, santūrumą ir nešališkumą“, – pažymėjo jis JT sesijai iš anksto išrašytoje kalboje.

V. Makejaus kalbos įrašas buvo parodytas praėjus kelioms valandoms po paskutiniojo iš didelių protestų, Baltarusijoje kilusių po rugpjūčio 9 dieną įvykusių rinkimų, kuriuos skelbiasi laimėjęs prezidentas Aliaksandras Lukašenka, tačiau opozicija sako, jog rinkimų rezultatai buvo suklastoti.

Autoritarinis Baltarusijos lyderis šią savaitę dar labiau supykdė savo oponentus, netikėtai surengęs slaptą inauguracijos ceremoniją.

Baltarusijoje vykstančios demonstracijos yra didžiausios nuo tada, kai šalis 1991 metais atgavo nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos. V. Makejaus pareiškimai – o jis savo kalboje, be kita ko, pareiškė, jog „žmonės“ per rinkimus „padarė savo pasirinkimą“, – gali dar labiau pakurstyti protestus. 

Didžiausios protesto akcijos paprastai vyksta sekmadieniais ir jose kartais susirenka iki 200 tūkst. žmonių.

V. Makejus pripažino, jog padėtis Baltarusijoje „išties tapo sudėtinga“, tačiau Vakarų šalių priekaištus pavadino kišimusi ir „pareiškimais ant cinizmo ribos“.

„Tai iš esmės yra niekas kitas, kaip tik mėginimai mūsų šalyje sukelti chaosą ir anarchiją, kad Baltarusija prarastų daugelį plėtros metų“, – pareiškė Baltarusijos diplomatijos vadovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.