Prancūzų policija sulaikė Paryžiaus atakos įtariamojo buvusį buto draugą

Policijos pajėgos išpuolio vietoje Paryžiuje
Policijos pajėgos išpuolio vietoje Paryžiuje
  © SCANPIX
BNS
2020-09-26 11:33

Prancūzijos policija sulaikė asmenį, anksčiau viename bute gyvenusį su vyru, sulaikytu dėl išpuolio prie buvusios satyrinio žurnalo „Charlie Hebdo“ redakcijos, per kurį buvo sunkiai sužaloti du žmonės, šeštadienį pranešė teisminis šaltinis.

Vėlų penktadienį policija taip pat paleido vieną vyrą, sulaikytą netoli incidento vietos Paryžiuje. Patvirtinta, kad jis buvo liudininkas, „vijęsis užpuoliką“, nurodė šaltinis.

Šiuo metu dėl atakos sulaikyti septyni žmonės. Tarp jų yra „pagrindinis kaltininkas“, kuris buvo sulaikytas netoli nuo įvykio vietos, sakė prokurorai.

Išpuolis, per kurį užpuolikas mėsos kapokle sužalojo du žmones, įvykdytas tęsiantis 2015 metų kruvinos atakos žurnalo redakcijoje vykdytojų įtariamų bendrininkų teismui.

„Charlie Hebdo“ supykdė daugelį musulmonų visame pasaulyje, kai paskelbė pranašo Mohammedo (Mohamedo) karikatūras.

Per 2015 metų sausio 7 dieną ginkluotų islamistų įvykdytą ataką žuvo 12 žmonių, įskaitant kelis iš Prancūzijos garsiausių karikatūristų.

Prancūzijos specialioji kovos su terorizmu prokuratūra PNAT penktadienį pranešė pradėjusi tyrimą dėl „su terorizmu susijusio pasikėsinimo nužudyti“ ir „sąmokslo su teroristais“.

PNAT vadovo Jeano-Francois Ricard'o teigimu, įtariamajam yra 18 metų. Remiantis pirminiais pranešimais, jis yra gimęs Pakistane.

Prancūzų vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas penktadienį pareiškė, kad ši ataka „aiškiai yra islamistų teroro aktas“.

Rasta mėsos kapoklė

Ataka surengta sostinėje besitęsiant 2015-ųjų žudynių vykdytojų Saido ir Cherifo Kouachi įtariamų bendrininkų teismui. Atsakomybę už tą išpuolį prisiėmė teroristų tinklas „al Qaeda“.

Kitą dieną po išpuolio buvo nužudyta viena policijos pareigūnė, o dar po dienos per įkaitų paėmimą žydų parduotuvėje Amedy Coulibaly nušovė keturis žmones.

Įtariama, kad išpuolių vykdytojams, kurie per žudynes buvo nukauti, padėjo 14 kaltinamųjų.

Bylos nagrinėjimas vėl atvėrė vieną skaudžiausių šiuolaikinės Prancūzijos istorijos puslapių, duodant parodymus gyviems likusiems žmonėms ir žuvusiųjų artimiesiems.

Tabu nepaisantis „Charlie Hebdo“ teismo proceso pradžioje vėl paskelbė kontroversiškas pranašo Mohammedo karikatūras, supykdžiusias musulmonus visame pasaulyje.

Paryžiaus policija sakė, kad penktadienio ataka surengta priešais kas savaitę leidžiamo žurnalo buvusią redakciją Paryžiaus centre. Leidinio dabartinis adresas neskelbiamas saugumo sumetimais.

Tyrimui artimas šaltinis naujienų agentūrai AFP sakė, kad netoli įvykio vietos buvo rasta didelė mėsos kapoklė, kurią naudojo užpuolikas.

Šeštadienį teisminis šaltinis pranešė, kad apklausai buvo sulaikytas įtariamo užpuoliko buvęs buto draugas. Jie gyveno socialiniame būste šiauriniame Uazos departamente.

Dar penki žmonės sulaikyti Paryžiaus Panteno priemiestyje, vykdant kratą vienu adresu, susijusiu su pagrindiniu įtariamuoju, vėlų penktadienį informavo teisminis šaltinis.

Informacinė agentūra „Premieres Lignes“ sakė, kad nukentėjusieji yra jos darbuotojai – vyras ir moteris. Jie buvo užpulti, kai buvo išėję parūkyti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.