Ukrainoje sudužo karinis lėktuvas, žuvo virš 20 žmonių
Atnaujinta 10.10

Katastrofos vieta
Katastrofos vieta
Alfa.lt
2020-09-25 22:41

 Ukrainos rytinėje Charkivo srityje penktadienį leisdamasis Čuhujivo oro uoste sudužo Ukrainos oro pajėgų karinis lėktuvas „An-26“, žuvo 25 žmonės, pranešė pareigūnai.

Remiantis naujausia informacija, orlaivyje buvo 27 žmonės (20 Charkivo oro pajėgų universiteto kursantų ir septyni ekipažo nariai). Du asmenys hospitalizuoti, jų būklė sunki.

Įvykio vietoje toliau ieškoma lėktuvo juodosios dėžės.

Remiantis pirmine informacija, kursantai patys lėktuvo nevaldė, pranešė Ukrainos saugumo tarnybos atstovai.

„Remiantis turima informacija, mokomieji lėktuvo „An-26“ skrydžiai prasidėjo 18 val. 50 min. ir turėjo tęstis iki 22 val. 50 min.“ – sakoma pranešime.

Įvykdžius dalį maršruto, ekipažo vadas „20 val. 38 min. pranešė skrydžių vadovui apie kairiojo variklio gedimą, 20 val. 40 min. paprašė leidimo leistis... 20 val. 45 min. įvyko aviakatastrofa“, priduriama jame.

Tyrimų biuras savo ruožtu paprašė liudininkų pagalbos.

„Prašome žmonių, turinčių nuotraukų, vaizdo įrašų iš vaizdo įrašymo įrenginių ir mobiliųjų telefonų iš aviakatastrofos vietos, atsiųsti savo kontaktinius duomenis“, – sakoma naktį į šeštadienį paskelbtame Valstybinio tyrimų biuro pranešime.

Po incidento Generalinė prokuratūra pradėjo baudžiamąją bylą dėl skrydžių ir rengimosi jiems taisyklių pažeidimo, sukėlusio nelaimę ir sunkias pasekmes.

Įvykio vietoje dirba Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai, karinės prokuratūros prokurorai ir Valstybinio tyrimų biuro tyrėjai.

Šeštadienį į Charkivo sritį dėl nelaimės žada nuvykti Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.


Žurnalistas ir „Cenzor.NET“ redaktorius Jurijus Butusovas papasakojo, kad dviem kursantams pavyko išsigelbėti.

Savo Facebook paskyroje Ukrainos žurnalistas rašo, kad du kursantai išsigelbėjo suspėję iššokti iš Čugujevo oro uoste krentančio lėktuvo. Abu nukentėjusieji yra ligoninėje, medikai kovoja dėl jų gyvybės. Skelbiama, kad išsigelbėti šokant iš lėktuvo bandė ir daugiau žmonių.

Pradėjo aiškėti ir katastrofos priežastys. Vienų šaltinių teigimu, prieš lėktuvui sudužtant pilotas per raciją pranešė turintis probelmų su varikliais. Tikėtina, kad sugedo kairysis variklis. 30-metis lėktuvo pilotas žuvo.