Lietuvos čempionatas startavo užtikrinta „Energijos-Geležinio Vilko“ pergale

Elektrėnų „Energija – Geležinis Vilkas“ žaidėjas Aurimas Gaidauskas
Elektrėnų „Energija – Geležinis Vilkas“ žaidėjas Aurimas Gaidauskas
  © hockey.lt
Alfa.lt
2020-09-24 22:46

Ketvirtadienį Kauno ledo arenoje startavo 2020-2021 metų Lietuvos ledo ritulio čempionato kovos.

Pirmose sezono rungtynėse pergale džiaugėsi Elektrėnų „Energija-Geležinis Vilkas“ 9:2 nugalėjęs Kauno „Baltų Ainių“ komandą. Svečiai įtikinamą pergalę iškovojo nepaisydami to, jog varžovai pelnė pirmuosius du mačo įvarčius.

Po metų pertraukos į Lietuvos čempionatą sugrįžusiems elektrėniškiams susitikimo startas nebuvo lengvas – rungtynes sėkmingiau pradėjo jų varžovai iš Kauno, kurie pirmieji pasižymėjo šiame mače. Pirmąjį sezono įvartį Lietuvos čempionate pelnė Dovydas Streckis (08:02, rez. perd. Martynas Petrauskas, Dovydas Žiūkas).

Atsakyti greitu savo įvarčiu „Energijai-Geležiniam Vilkui“ nepavyko, o netrukus jie jau buvo priversti paplušėti gynyboje neutralizuojant varžovų dviejų žaidėjų kiekybinį pranašumą. Nors su šiuo uždaviniu svečiai susitvarkė, Tomas Ežerskis žaidžiant lygiomis sudėtimis padvigubino „Baltų Ainių“ persvarą (15:24, rez. perd. Paulius Grybauskas, Artūras Nazarovas).

Šaltą dušą gavusiems elektrėniškiams atsigauti padėjo labiausiai patyrusi komandos brigada: kėlinio pabaigoje rezultatą sušvelnino Rolandas Aliukonis (17:34, rez. perd. Edgaras Rybakovas, Donatas Kumeliauskas).

Po pirmosios pertraukos ant ledo daugkartiniai Lietuvos čempionai pasirodė nenusiteikę juokauti ir greitai perėmė iniciatyvą. Tai netruko atnešti naudos: jau antrą kėlinio minutę Edvinas Boroška išlygino rungtynių rezultatą (21:47, rez. perd. Vėjas Jokubynas, Aurimas Gaidauskas).

Įpusėjus kėliniui „Energija-Geležinis Vilkas“ gavo teisę realizuoti pirmąją daugumą, kurios metu savo sugrįžimą į pirmąjį klubą įvarčiu pavertė Donatas Kumeliauskas (30:32, rez. perd. E. Rybakovas, R. Aliukonis). Negana to, netrukus kauniečiai buvo priversti dar kartą kapituliuoti – persvarą padvigubino Andrius Židkovas (31:06, rez. perd. A. Gaidauskas, Patrikas Misiukas).

Kėliniui artėjant prie pabaigos „Baltų Ainiai“ dar kartą prasižengė, o D. Kumeliauskas ir vėl už tai nubaudė savo varžovus pelnydamas antrąjį savo įvartį (36:29, rez. perd. Dominykas Motiejūnas, Timonas Mažulis).

Nors trečiajame kėlinyje „Energijos-Geležinio Vilko“ persvara nebekėlė abejonių, įvarčių netrūko ir jo metu. Iš pradžių nepaisydamas varžovų turėtos kiekybinės daugumos pasižymėjo Rojus Plepys (45:02, rez. perd. A. Gaidauskas), o vėliau įvartį pridėjo ir Timonas Mažulis (49:46, rez. perd. D. Kumeliauskas, E. Rybakovas). Susitikimui artėjant prie pabaigos į kauniečių vartus krito dar du įvarčiai, kurių autoriai – A. Židkovas (54:02, rez. perd. E. Boroška) ir Arnas Misiukas (57:46, rez. perd. P. Misiukas).

Jau po penkių dienų šių komandų laukia dar vienas tarpusavio mačas, kuris šį kartą įvyks Elektrėnuose.