Seimas priėmė rezoliuciją dėl A. Navalno: Kremlius nepasirengęs keisti ciniško elgesio

Seimas
Seimas
  © Irmantas Gelūnas / Fotobankas
BNS
2020-09-24 19:12

Seimas ketvirtadienį priėmė rezoliuciją dėl Rusijos opozicinių jėgų lyderio Aleksejaus Navalno apnuodijimo – Kremlius nepasirengęs keisti savo agresyvaus ir ciniško elgesio opozicijos atžvilgiu, teigiama dokumente.

Dokumente teigiama, kad A. Navalno apnuodijimas „dar kartą primena, jog būtina stabdyti dujotiekio „Nord Stream 2“ tiesimą“.

Už rezoliuciją balsavo 47 parlamentarai, vienas susilaikė. Dokumentą inicijavo Seimo Europos reikalų komiteto vadovas „socialdarbietis“ Gediminas Kirkilas, konservatorių vadovas opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis bei frakcijos kolegos Laurynas Kasčiūnas, Žygimantas Pavilionis, Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė, socialdemokratė Dovilė Šakalienė.

Rezoliucija sakoma, kad „A. Navalno apnuodijimas panaudojant Rusijos laboratorijose sukurtą cheminę paralyžiuojamąją nuodingąją medžiagą, kuri uždrausta tarptautinėmis sutartimis, labai aiškiai parodė, kad Kremlius nepasirengęs keisti savo agresyvaus ir ciniško elgesio politinės opozicijos atžvilgiu“.

Joje nurodoma, kad energijos išteklių eksportas yra pagrindinis šaltinis, iš kurio finansuojamos „Rusijos agresyvios užsienio politikos iniciatyvos, dažniausiai nukreiptos prieš Baltijos šalis ir kitas Vidurio ir Rytų Europos valstybes“, ir dėl to siūloma stabdyti dujotiekio „Nord Stream 2“ tiesimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.