Istorija apie tai, kaip Azijos Čempionų lygos nugalėtojai su koronavirusu kovojo iki pat paskutinio savo žaidėjo

Saudo Arabijos futbolo klubas „Al-Hilal“
Saudo Arabijos futbolo klubas „Al-Hilal“
  © SCANPIX
Alfa.lt
2020-09-26 16:12

Tai nėra pasaka ar Holivudo filmas: tai tikroji Saudo Arabijos futbolo klubo „Al-Hilal“, kuris kovojo su COVID-19 ir galiausiai pralaimėjo, istorija. Tai liūdna istorija komandos, kuri nuolatos grūmėsi ir atsisakė susitaikyti su pralaimėjimu, nepaisydama to, kad 24 jos darbuotojai, įskaitant 15 žaidėjų, užsikrėtė koronavirusu.

Dar neseniai FIFA tviteryje rašė: „Al-Hilal“ parodė didvyrišką dvasią ir įveikė sunkias aplinkybes, darydama tai, ko reikėjo, kad patektų į Čempionų lygos atkrintamąsias varžybas. Nors neturėjo daugelio pagrindinių žaidėjų, ji pakilo į pirmąją vietą grupėje, surinkusi 11 taškų.“

Pasaulio futbolo valdymo organas nulenkė galvą prieš „Al-Hilal“ žaidėjus, ypač tuos, kurie užsikrėtė koronavirusu.

„Ypatingi sveikinimai „Al-Hilal“ komandai ir linkėjimai kuo greičiau visiems pasveikti“, – rašė FIFA.

„Al-Hilal“ herojai kupini vilties išvyko į Katarą siekdami apginti Azijos futbolo konfederacijos (AFC) Čempionų lygos titulą – prizą, kurį jie laimėjo praėjusių metų lapkritį, kai finale Japonijos „Saitamos“ stadione įveikė japonų „Urawa Red Diamonds“ ekipą.

Futbolo gerbėjai priprato prie „Al-Hilal“ pergalių. Ji pasiekė daugiau nei bet kuri kita Azijos ekipa, tapusi šio amžiaus Azijos komanda. Taigi jos gerbėjai prieš AFC Čempionų lygos grupių varžybas buvo nepaprastai optimistiški. Komanda buvo geriausios sportinės formos, laimėjusi Saudo Arabijos „Pro“ lygą, kurioje aštuoniais taškais aplenkė artimiausią varžovą.

Tačiau šis optimizmas peraugo į nerimą, kai komanda paskelbė, kad šeši jos žaidėjai prieš pirmąsias atnaujinto AFC Čempionų lygos turnyro grupių varžybų rungtynes pasigavo COVID-19 infekciją. Tarp susirgusiųjų – ekipos kapitonas Salmanas al-Farajas, saugas Nawafas al-Abedas ir pagrindinis dešiniojo krašto žaidėjas Mohammadas al-Barikas, kurio išskirtiniai prasiveržimai buvo raktas į daugelį „Al-Hilal“ įvarčių.

Po koronaviruso pandemijos pratęstose Čempionų lygos varžybose B grupėje „Al-Hilal“ susitiko su Uzbekistano „Pachtakor“ komanda. Paskutinę akimirką (90+7 min.) Saudo Arabijos čempionai pelnė pergalingą įvartį ir laimėjo 2:1. Ši pergalė leido pakilti į pirmąją B grupės vietą. Stebint rungtynes kilo keistas jausmas, kad netrūko nė vieno žaidėjo – tokia buvo komandinė kovos dvasia.

Tačiau koronavirusas komandą puolė dar aršiau. Netrukus užsikrėtė 12 žaidėjų, tarp jų – Saudo Arabijos rinktinės žvaigždė Salemas Al-Dosari, pavojingas situacijas kuriantis italas Sebastianas Giovinco ir Saudo Arabijos rinktinės kairysis gynėjas Yaseras Yaseras Al-Shahrani.

Netrukus ištiko didžiausia nelaimė iš visų: koronavirusu užsikrėtė prancūzų puolėjas ir geriausias praėjusių metų AFC Čempionų lygos žaidėjas Bafetimbi Gomisas. Taip susirgusių COVID-19 žaidėjų skaičius padidėjo iki 15.

Visi susitaikė, kad „Al-Hilal“ rugsėjo 20 d. negalės žaisti kitų rungtynių su Irano klubu „Shahr Khodro“, nes pagal AFC taisykles prieš rungtynes rikiuotėje turi būti mažiausiai 13 žaidėjų, o komanda turėjo tik devynis. „Al-Hilal“ vadovybė paprašė rungtynes atidėti dviem–trims dienoms, tačiau AFC atmetė prašymą, taip priversdama žaisti arba atsisakyti rungtyniauti.

Taigi komanda pasiskolino tris žaidėjus iš savo jaunesnių nei 18 metų ekipos, o AFC leido jai pakeisti tris vartininkus, kurie buvo infekuoti koronavirusu, pakeisdami juos dviem vartų sargais iš jaunimo komandos.

Silpnesnė komanda būtų neatlaikiusi spaudimo žaidžiant lemiamas rungtynes, kurios atvertų kelią į Čempionų lygos atkrintamąsias varžybas. Pagrindiniame vienuoliktuke buvo du žaidėjai, kurie nebuvo žinomi „Al-Hilal“ varžovams. Be to, ant atsarginių suolo buvo tik trys žaidėjai: du vartininkai ir jaunimo rinktinės narys. Tai reiškė, kad ekipos treneris Razvanas Lucescu turėjo tik vieną tikrą atsarginį žaidėją.

Tačiau „Al-Hilal“ vėl parodė išskirtinę kovos dvasią ir nedaug trūko iki pergalės, nes naujasis veidas Azijos futbole Mansouras Al-Bishi nepasinaudojo puikia proga pelnyti pergalę galėjusį garantuoti įvartį. Susitikimas baigėsi lygiosiomis 0:0. Koronaviruso gniaužtuose skęstančiai „Al-Hilal“ komandai pakako šio taško, kad užsitikrintų vietą Čempionų lygos atkrintamosiose varžybose.

Iki jų tereikėjo sužaisti paskutines B grupės rungtynes su Dubajaus „Shabab Al Ahli“ (JAE) komanda, kurios buvo numatytos rugsėjo 23 d. Tačiau „Al-Hilal“ ekipa nesugebėjo surinkti būtinų 13 žaidėjų, kuriuos galima registruoti rungtynėms.

Lygos vadovybė atmetė prašymą nukelti šį susitikimą vėlesniam laikui, nes tai sugriautų tolesnį atkrintamųjų varžybų tvarkaraštį, ir pašalino titulą gynusią Saudo Arabijos komandą iš Čempionų lygos turnyro. Visi B grupėje jos pasiekti rezultatai buvo anuliuoti.

„Al-Hilal“ ekipa su koronavirusu kovojo iki pat savo paskutinio žaidėjo ir krito nelygioje kovoje.