„Volkswagen“ išmokės kompensacijas Brazilijos diktatūros aukoms

Volkswagen
Volkswagen
  © Pixabay.com
BNS
2020-09-24 09:41

„Volkswagen“ trečiadienį pranešė pasirašiusi susitarimą su Brazilijos prokurorais dėl kompensacijų buvusiems bendrovės padalinio Brazilijoje darbuotojams už teisių pažeidimus, padarytus karinės diktatūros šioje Pietų Amerikos šalyje laikais.

Buvę darbuotojai ir jų šeimos prieš penkerius metus padavė Vokietijos automobilių gamintoją į teismą, teigdami, kad bendrovė bendradarbiavo su kariniu režimu (1964–1985 m.), padėdama nustatyti įtariamus oponentus, kurie vėliau būdavo sulaikomi ir kankinami.

Pagal susitarimą su Brazilijos valstijų ir federaliniais prokurorais „Volkswagen“ sumokės 36 mln. realų (5,5 mln. eurų) kompensaciją, įskaitant 16,8 mln. realų darbuotojams ir jų šeimoms, taip pat skirs paramą įvairiems projektams, įskaitant memorialą režimo aukoms, sakoma bendrovės pranešime.

„Apgailestaujame dėl praeityje įvykusių pažeidimų. Bendrovei „Volkswagen“ svarbu atsakingai išspręsti šį neigiamą Brazilijos istorijos skyrių ir skatinti skaidrumą“, – sakoma „Volkswagen“ valdybos narės Hiltrud Werner (Hiltrud Verner) pranešime.

Nepriklausoma apžvalga, kurią bendrovė užsakė 2016 m., parodė, kad bendrovės padalinio Brazilijoje „Volkswagen do Brasil“ saugumo pareigūnai bendradarbiavo su kariniu režimu.

Pasak Nacionalinės tiesos komisijos, įkurtos tirti diktatūros epochos nusikaltimus, Brazilija vis dar aiškinasi režimo, kuris buvo atsakingas už mažiausiai 434 žmonių nužudymą ar dingimą, atliktus nusikaltimus.

Manoma, kad režimo kankinimų aukomis tapo 20 000 žmonių.

Dabartinis Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro (Žairas Bolsonaru), tuo metu tarnavęs kariuomenės kapitonu, yra atviras diktatūros šalininkas.

Kraštutinių dešiniųjų lyderis sukėlė daug kritikos, pareiškęs, kad režimo klaida buvo tai, jog jis kankino, o ne žudė savo oponentus, bei vėl atgaivinęs 1964 m. perversmo, įtvirtinusio režimą, minėjimus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.