Luisvilyje per protestus dėl juodaodės B. Taylor mirties pašauti du policininkai

Protestai Luisvilyje
Protestai Luisvilyje
  © SCANPIX
BNS
2020-09-24 08:22

Luisvilyje per trečiadienio protestus, kilusius teisėjai dėl 26-erių juodaodės Breonnos Taylor mirties pareiškus kaltinimus tik vienam policininkui, buvo pašauti du teisėsaugos pareigūnai, areštuotas vienas įtariamasis.

B. Taylor, greitosios pagalbos skyriaus darbuotoja, buvo nušauta savo bute kovo mėnesį, kai trys Luisvilio policijos pareigūnai, dėvėję civilinius drabužius, įsiveržė į jos namus su kratos orderiu.

Jos mirtis išprovokavo kelias savaites vykusius antirasistinius protestus Luisvilyje, Kentukyje, ir dar labiau pakurstė kampaniją prieš rasizmą ir policijos brutalumą, kuri kilo Jungtinėse Valstijose ir išplito po visą pasaulį.

Teisėja trečiadienį paskelbė tris kaltinimus dėl „neatsakingo pavojaus sukėlimo“, kuriuos didžioji žiuri iškėlė Brettui Hankisonui (Bretui Henkisonui), vienam iš trijų policijos pareigūnų, dalyvavusių moters gyvybės pareikalavusiame incidente.

Luisvilyje po kaltinimų paskelbimo kilo demonstracijos, per kurias buvo pašauti du policininkai, bet pavojus jų gyvybei negresia, žurnalistams sakė miesto laikinasis policijos viršininkas Robertas Schroederis, kuris pridūrė, kad „abu pareigūnai gydomi“.

„Sulaikėme vieną įtariamąjį“, – sakė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.